15.3 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Tragjedi në Zvicër: Nje kosovare 32-vjeçare vritet nga burri i saj

Bernë, 12 mars -Një burrë ka plagosur për vdekje gruan e tij natën e së premte në St.Gallen, përpara se të denoncohej në polici. Mesohet se autori i krimit është burri i saj 35-vjeçar i cili tashme është i arrestuar. Sipas policisë ende nuk dihet motivi i kësaj vrasje, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve te policisë kantonale.

 Tre fëmijët që jetonin në ket familje nuk u lënduan asnjeri

Burri, kosovarë, thirri numrin e urgjencës në orën 3:20 të mëngjesit dhe tha se sapo kishte plagosur rëndë gruan e tij,  ka raporuar policia e Saint Gallen të shtunën. Polica ka gjetur burrin në vendin e ngjarjes ku i njejti u arrestua. Viktima, po ashtu kosovare (32) nënë e tre fëmijëve, tashmë kishte vdekur.

Ka nisur hetimi për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanave të tragjedisë. Policia nuk ka thënë se çfarë arme është përdorur, por dihet vetëm që nuk ishte armë zjarri. Tre fëmijët e moshës një e gjysmë deri në 15 vjeç, të cilët ndodheshin në banesë, kujdeseshin nga familjarët.

Derniers articles

Ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli: Kenia ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës!

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Republika e Kenias ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës Pacolli ka shtuar se Kenia...

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Stop the caressing of the UN and the EU towards Serbia and Vucic!.This also happened: The UN welcomes an unreached agreement?! Instead of putting...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...