3.3 C
Berne
mardi 23/04/2024

Tragjedi: Një kosovar nga Zvicra vrau gruan, dy djemtë dhe veten e tij

Gjilan, 30 dhjetor – Një vrasje katërshe ndodhi të Mërkurën në mbrëmje në Pozhoran, Viti, 40 km afër kryeqytetit kosovar, Prishtinë, raporton korrespodenti i gazetës zvicerane ne shqip « Le Canton27.ch »

Vrasja e rëndë me taksën tragjike ndodhi mbrëmjen e kësaj të mërkure në fshatin Pozharan në Viti.

Gazeta zvicerane ne shqip « Le Canton27.ch » ka mësuar se katër viktimat janë nga Zvicra dhe kanë udhëtuar në Kosovë për të kaluar pushimet në vendlindjen e tyre.

Prokuroria publike e Gjilanit njoftoi se, sipas informatave paraprake, dyshohet se personi me inicialet F.Z., i armatosur me armë, ia privoi jetën burrit të saj M.Z.

Sipas burimeve të policisë, dyshohet se personi me inicialet F.Z., i armatosur me armë, privoi gruan e tij, të ndjerin M.Z. dhe dy fëmijët e tij, i ndjeri H.Z. dhe A.Z., ndërsa në fund të fundit kryen vetëvrasje.

Burime të besueshme brenda zyrës së prokurorit të Gjilanit thanë se arsyeja e vrasjes ishte një konflikt që çifti kishte në vendin e huaj ku jetonin.

Derniers articles

Oskar Freysinger, në gërsherë, ju ehste nënshtruar një operacioni të madh për ish të zgjedhurin e UDC-së (SVP)

Bernë, 23 prill -Ish foshnja Valais e tmerrshme e UDC iu nënshtrua një operacioni të madh në zemër më 17 prill, në spitalin e...

Migracioni dhe krimi i organizuar, tema kyqe e takimit te djeshëm në Bazel të pesë ministrave të Punëve të Brendshme të vendeve gjermanofone

Bazel, 23 prill -Me ftesë të këshilltarit federal Beat Jans, ministrat e brendshëm e pesë të vendeve me gjermanpfone si gjuhë zyrtare u takuan...

Mira Murati bëhet zyrtarisht pjesë e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë

Shefja e shërbimeve teknologjike të OpenAI, Mira Murati dhe poeti i njohur nga Kosova, Lulzim Tafa, janë pranuar sot si anëtarë të jashtëm të...

Çipa rreth Investigimi i RAI3: Një detaj është implikimi i sekretarit të përgjithshëm të Kryeministrisë. Duhet sqaruar nëse ai ka…

Duke komentuar materialin e transmetuar nga emisioni investigativ më i rëndësishëm italian, “Report”, Aleksandër Çipa, drejtor i News 24 i ftuar në “Open”, tha...

Ne Festivalin e 24-të të filmit ne Gjermani qe fillon neser, në mesin e 100 filmave nga mbare bota, aty edhe filmat nga Kosova...

Bernë, 23 prill -Çdo vit, goEast e transformon kryeqytetin e shtetit Hessian Wiesbaden në një nga vendet më të rëndësishme ndërkombëtare për kinemanë nga...