20.9 C
Berne
mardi 26/09/2023

Tragjedi: Një kosovar nga Zvicra vrau gruan, dy djemtë dhe veten e tij

Gjilan, 30 dhjetor – Një vrasje katërshe ndodhi të Mërkurën në mbrëmje në Pozhoran, Viti, 40 km afër kryeqytetit kosovar, Prishtinë, raporton korrespodenti i gazetës zvicerane ne shqip « Le Canton27.ch »

Vrasja e rëndë me taksën tragjike ndodhi mbrëmjen e kësaj të mërkure në fshatin Pozharan në Viti.

Gazeta zvicerane ne shqip « Le Canton27.ch » ka mësuar se katër viktimat janë nga Zvicra dhe kanë udhëtuar në Kosovë për të kaluar pushimet në vendlindjen e tyre.

Prokuroria publike e Gjilanit njoftoi se, sipas informatave paraprake, dyshohet se personi me inicialet F.Z., i armatosur me armë, ia privoi jetën burrit të saj M.Z.

Sipas burimeve të policisë, dyshohet se personi me inicialet F.Z., i armatosur me armë, privoi gruan e tij, të ndjerin M.Z. dhe dy fëmijët e tij, i ndjeri H.Z. dhe A.Z., ndërsa në fund të fundit kryen vetëvrasje.

Burime të besueshme brenda zyrës së prokurorit të Gjilanit thanë se arsyeja e vrasjes ishte një konflikt që çifti kishte në vendin e huaj ku jetonin.

Derniers articles

La Suisse est solidaire avec le Kosovo. Berne condamne l’assassinat du policier albanais par des gangs serbes. Elle exige la punition des auteurs de...

Berne, 25 septembre -Les criminels et les terroriste serb, des hommes armés retranchés dans un eglise (monastère) un policier tué: Un policier a été...

Zvicra solidarizohet me Kosoven. Berna denon vrasjen e policit shqiptar nga bandat serbe. Kerkon ndeshkimin e autoreve te ketij krimi

Bernë, 25 shtator -Vrasja e policit shqiptar, Afrim Bunjaku, nga Kosova në veri, nga bandat kriminale dhe terroristët serb po flitet nga mbarë komuniteti...

“Gjyshja lutej para një stalle”- Imzot Arjan Dodaj fjalim përpara Papa Françeskut

Rome, 25 shtator -Share Button Gazeta Blic Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkv të Kryedioqezës së Tiranë-Durrësit ka mbajtur një fjalim në Marsejë përpara Papa Françeskut.Papa...

FIFA dhe OKB (UNODC) rinovojnë Memorandumin e Mirëkuptimit për të larguar krimin nga futbolli

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino dhe drejtori ekzekutiv i UNODC-së, Ghada Waly vazhdojnë marrëveshjen. Të dy organet përsërisin vendosmërinë për të luftuar korrupsionin dhe...

Deputeti nga Gjeneva, Leonard Ferati per policin e vrare: Sot dite zie per «leutrimin» shqiptar Afrim Bunjakun, per dite te bardha per Kosoven!

Deputeti i kantonit te Gjeneves Leonard Ferati ne protesten e fundit para OKB-se ne Gjeneve Gjeneve, 25 shtator -Se shqiptaret jane shembull suksesi dhe integrimi...