3.3 C
Berne
mardi 23/04/2024

Titulli botëror i Formula 1 Piloti N.Latifi është kërcënuar me vdekje

Nikolle Latifi ka pasur një ditë të vështirë pas GP në Abu Dhabi. Kanadezi, një pilot në Williams, ka marrë kërcënime me vdekje për shkak të ndërhyrjes së makinës së sigurisë, njofton gazeta zviceran Le Canton27.ch

Aksidenti i tij, i cili ndodhi pesë xhiro me radhë, i lejoi holandezit Max Verstappen (Red Bull-Honda) të ndërronte gomat e tij dhe të kalonte britanikun Lewis Hamilton (Mercedes) në xhiron e fundit. Kjo i dha atij titullin botëror.

Latifi në një mesazh të postuar në Twitter si dhe në faqen e tij ka shpjeguar se qysh atëherë ka qenë shënjestër e një rrëkeje ofendimesh. “Duke kujtuar garën, sapo u valëvit flamuri i finishit, e dija se çfarë do të ndodhte në rrjetet sociale”, shkroi shoferi 26-vjeçar.

Derniers articles

Migracioni dhe krimi i organizuar, tema kyqe e takimit te djeshëm në Bazel të pesë ministrave të Punëve të Brendshme të vendeve gjermanofone

Bazel, 23 prill -Me ftesë të këshilltarit federal Beat Jans, ministrat e brendshëm e pesë të vendeve me gjermanpfone si gjuhë zyrtare u takuan...

Mira Murati bëhet zyrtarisht pjesë e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë

Shefja e shërbimeve teknologjike të OpenAI, Mira Murati dhe poeti i njohur nga Kosova, Lulzim Tafa, janë pranuar sot si anëtarë të jashtëm të...

Çipa rreth Investigimi i RAI3: Një detaj është implikimi i sekretarit të përgjithshëm të Kryeministrisë. Duhet sqaruar nëse ai ka…

Duke komentuar materialin e transmetuar nga emisioni investigativ më i rëndësishëm italian, “Report”, Aleksandër Çipa, drejtor i News 24 i ftuar në “Open”, tha...

Ne Festivalin e 24-të të filmit ne Gjermani qe fillon neser, në mesin e 100 filmave nga mbare bota, aty edhe filmat nga Kosova...

Bernë, 23 prill -Çdo vit, goEast e transformon kryeqytetin e shtetit Hessian Wiesbaden në një nga vendet më të rëndësishme ndërkombëtare për kinemanë nga...

Serbi (43) para gjykatës zvicerane në Lucern. Akuzohet se goditi me thikë dhe deshi t’ia jep flakën ish-gruas së tij

Nje serb Bojka T. (43) mësohet se ka tentuar të vrasë ish-bashkëshorten duke ndezur një sprej dhe duke e drejtuar spërkatjen drejt saj. Mësohet...