4.2 C
Berne
vendredi 23/02/2024

The former president of Kosovo, the Swiss Pacolli, told the newspaper Le Canton27.ch: If Xhaka is punished by FIFA, I will pay the fine

Lugano, December 4 – The former president of Kosovo, the well-known Swiss businessman Behgjet Pacolli told the Albanian-language Swiss newspaper Le Canton27.ch about the dilemma of whether Switzerland’s captain, Granit Xhaka, could be punished by FIFA for wearing the « Jashari » jersey. after the extraordinary victory of Switzerland, eliminating Serbia from the World Cup.

When asked about any punishment imposed by FIFA, Mr. Pacolli said that « in case FIFA takes such an improper action, I will pay for the captain of the Swiss national team, Granit Xhaka, from my pocket. » He will do this in the name of the Albanian and Swiss people who have raised our image in the international arena by promoting the football of the Swiss NATI team.. »

« I personally announced this to Granit today. Now we move on and wish them continued luck against Portugal », Mr. Pacolli said in the end

Derniers articles

Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qëndrueshëm”. Sipas tij, partneriteti mes...

Ky eshte krimineli serb (miku i Vucicit) i kerkuar nga Interpol per sulmin terrorist ne Kosove (Foto)

Lion, 22 shkurt -Organizata Ndërkombëtare e Policisë (Interpol) ka lëshuar një urdhër arresti për nje serb ekstremist qe deri dje idhte politikan ne Kosove...

Gazeta zvicerane demanton Vucicin ne KS te OKB-se. NZZ: Numri i serbeve po zvogelohet jo vetem ne Kosove, por edhe ne Serbi!

Berne, 22 shkurt -Ka gjithnjë e më pak serbë që jetojnë në Kosovë - dhe në Serbi gjithashtu (In Kosovo leben immer weniger Serben...

Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore

Bernë, 21 shkrut -Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore. Gazeta...

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i...