12.6 C
Berne
mercredi 25/05/2022

Taulant Xhaka jep dorëheqjen nga Kombëtarja e Shqipërisë

Brrne, 16 Nenntor -Mesfushori i FCB-së, Taulant Xhaka nuk do të paraqitet më për kombëtaren shqiptare, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju teferuar nje letre tectij ne insagram

“Tauli” Xhaka, vëllai i kapitenit të kombëtares zvicerane, Granit Xhaka (29), ka 30 paraqitje për Shqipërinë. Në një letër të publikuar në Instagram, ai shkruan se nuk do të ketë më. Vendimi ishte “më i vështiri”, por sipas tij ka ardhur koha për gjeneratën e ardhshme.

Për shkak të dëmtimeve, Xhaka ishte për herë të fundit në skuadrën e kombëtares në shtator të vitit 2019. Në Insta-Post, 30-vjeçari falënderon bashkëlojtarët, trajnerët dhe fansat.

Derniers articles

Kryetari i Kiev-it, ukrainasi Klitschko me duar me gjak ne Davos: Falemnderit Kosove, falemnderit shqiptare! Pasi ju u cliruat nga Serbia edhe ne do...

Davos, 25 maj -Kampioni botëror i boksit, ukrainasi, Witalij Klitschko (41), kryetar i Kiev-it vjen me duar me gjak nga fronti i luftës në...

Jeta Statovci, e cila i tha sot JO Trustit, por që më 2020 kishte tërhequr 10 përqindëshin

Prishtinë, 25 maj -Deputetja e Vetëvendosjes, Jeta Statovci e cila sot i tha jo Trustit ka deklaruar si të hyra mbi 16 mijë euro. Si...

Samiti boteror ne Davos ben “tête-à-tête” dy kryeministrat shqiptar nga Kosova dhe Mali i zi dhe liderë tjere nga ballkani

Kryeministri shqiptar nga Kosova Albin Kurti  sot ne Samitin nderkombëtar Davos mori pjese ne panelin e debatit me temën “Dialogu i Diplomacisë për Ballkanin Perëndimor”...

Zëvendëspresidenti i Zvicrës, Alain Berset takoi kryeministrin kosovar Albin Kurtin ne Davos. Berna e gatshme te mbeshtes anetaresimin e Kosoves ne KE dhe...

Nga takimi i zevendes presidentit te Zvicres z.Alain Berset me patroni i Qeverise se Kosovës Albin Kurti ne Forumin Ekonomik Boteror (Foto Le Canton27.ch) Davos,...

Kryeministri Kurti sot ne diten e dyte ne Davos po vazhdon takimet me personalitete dhe biznesmen boteror

Davos, 23 maj (Nefail Maliqi) -Davos 2022 do të tuboj rreth 2,500 liderë boteror nga politika, biznesi, shoqëria civile dhe media të marrin pjesë...