5.7 C
Berne
vendredi 19/04/2024

Taulant Xhaka jep dorëheqjen nga Kombëtarja e Shqipërisë

Brrne, 16 Nenntor -Mesfushori i FCB-së, Taulant Xhaka nuk do të paraqitet më për kombëtaren shqiptare, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju teferuar nje letre tectij ne insagram

“Tauli” Xhaka, vëllai i kapitenit të kombëtares zvicerane, Granit Xhaka (29), ka 30 paraqitje për Shqipërinë. Në një letër të publikuar në Instagram, ai shkruan se nuk do të ketë më. Vendimi ishte “më i vështiri”, por sipas tij ka ardhur koha për gjeneratën e ardhshme.

Për shkak të dëmtimeve, Xhaka ishte për herë të fundit në skuadrën e kombëtares në shtator të vitit 2019. Në Insta-Post, 30-vjeçari falënderon bashkëlojtarët, trajnerët dhe fansat.

Derniers articles

Në Gjenevë u mbajt Forumi shqiptaro-zviceran. Referuesit: Eshtë koha që të hapet një bankë shqiptare në Zvicër

Gjenevë, 19 prill -Në Gjenevë sot eshte mbajtur Forumi zvicerano-shqiptar, u muarën pjese mbi 200 persona, kryesisht biznesmen dhe afaristë te suksesshëm si dhe...

Policia zvicerane arreston “bombarduesin”, adoleshenti nga Kosova dyshohet si bashkëpunëtor i ISIS-it

Bernë, 19 prill -Një adoleshent me prejardhje nga Kosova u arrestua para disa ditësh në Zvicër, konkretisht në qytetin e Schaffhausenit. Ai bashkë edhe...

11 vjet nga marrëveshja Kosovë-Serbi në Bruksel, dokumenti me firmën e Hashim Thacit dhe Isa Mustafes përfshinë edhe themelimin e « Asociacionit serb »

Prishtnë, 19 prill -Sot bëhen 11 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes së parë mes Kosovës dhe Serbisë, në Bruksel. Hashim Thaçi, atëherë kryeministër i...

La polizia kosovara arresta una svizzera dopo aver minacciato un cittadino

Pristina, 19 aprile - Un cittadino svizzero è stato arrestato a Viti dalla polizia del Kosovo, dopo aver minacciato un uomo kosovaro sui social...

Die kosovarische Polizei nimmt eine Schweizerin fest, nachdem sie einen Bürger bedroht hatte

Prishtina, 19. April – Ein Schweizer Staatsbürger wurde in Viti von der kosovarischen Polizei festgenommen, nachdem sie in den sozialen Medien einen Kosovaren bedroht...