6.6 C
Berne
dimanche 24/09/2023

Specialja nga Haga demanton «burimet e sigurta» te kreut te PSD-se se Trendafilova paska takuar Albin Kurtin

Hage, 21 shtator -« Trendafilova takohet « tinëz » me studentë midis Prishtinës », « Kuçi: Burimet janë të sigurta, Kurti është takuar me Trëndafilovën.. », ishin meta titujt e disa mediave ne Kosove duke ju referuar «burime te sigurta » te krereve te PSD-se, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Por, nga Dhomat e Specializuara në Hagë, kanë demantuar keto lajme se kryetarja, Ekaterina Trendafilova (No, KSC President Ekaterina Trendafilova did not meet with Prime Minister Albin Kurti…)

« Jo, jo kryetarja e Dhimave te Specializuara nuk eshte takuar ma kryeministrin Albin Kurti» (No, KSC President Ekaterina Trendafilova did not meet with Prime Minister Albin Kurti), kane thene sot zyrtaret e KSC-se nga Haga per gazeten zvicerane Le Canton27.ch

Kjo hedh poshtë pretendimet e PSD-së dhe kreut të saj, Dardan Molliqajt, për siç tha se Trendafilova pati sot takim të fshehtë me Kurtin.

”Është e vërtetë që presidentja Ekaterina Trendafilova ndodhet në Kosovë, sidoqoftë ajo nuk është takuar me kryeministrin Albin Kurti”, thone nga Haga per viziten e parapare te Znj. Trendafilova e cila nuk takoi gazetaret ne Gjilan por nga Prishtina permes internetit.

Derniers articles

Kryeministri Kurti dhe deputeti Wermuth ne Olten uruan fitore kandidateve shqiptare per deputete ne parlamentin zviceran ne zgjedhjet e tetorit

Olten, 23 shtator -Pas nje dite takime, biseda dhe akivitete ne presidencen e Konfederates zvicerane dhe me kandidatet shqiptar qe do garojne per deputete...

Le député genevois Arbër Jahija salue le Premier ministre kosovar. Voici ce qu’il a écrit de la rencontre avec Albin Kurti

Après la réunion bilatérale avec le président suisse Alain Berset, le Premier ministre du Kosovo, Albin Kurti, ainsi que la ministre de la Culture,...

Deputeti nga Gjeneva Arbër Jahija pershendet kryeministrin kosovar. Ja cfare shkruan ai nga takimi me Albin Kurtin

Pas takimit dypalësh me Presidentin e Zvicrës, Alain Berset, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla...

Zija Rexhepi merr drejtimin si drejtor i ATV-së

Prishtine, 23 shtator -Gazetari dhe prezantuesi i njohur, Zija Rexhepi, është emëruar drejtor i ATV-së, televizionit më të madh në vend. Rexhepi sjell në rolin...

Kryeministri Kurti takon në Bernë 30 kandidatët shqiptarë te te gjith partive zvicerane që garojne per deputet në Parlamentin zviceran

Berne, 22 shtator -Pas takimit dypalësh me Presidentin e Zvicrës, Alain Berset, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Kulturës, Rinisë...