18.8 C
Berne
jeudi 6/10/2022

Specialja nga Haga demanton «burimet e sigurta» te kreut te PSD-se se Trendafilova paska takuar Albin Kurtin

Hage, 21 shtator -« Trendafilova takohet « tinëz » me studentë midis Prishtinës », « Kuçi: Burimet janë të sigurta, Kurti është takuar me Trëndafilovën.. », ishin meta titujt e disa mediave ne Kosove duke ju referuar «burime te sigurta » te krereve te PSD-se, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Por, nga Dhomat e Specializuara në Hagë, kanë demantuar keto lajme se kryetarja, Ekaterina Trendafilova (No, KSC President Ekaterina Trendafilova did not meet with Prime Minister Albin Kurti…)

« Jo, jo kryetarja e Dhimave te Specializuara nuk eshte takuar ma kryeministrin Albin Kurti» (No, KSC President Ekaterina Trendafilova did not meet with Prime Minister Albin Kurti), kane thene sot zyrtaret e KSC-se nga Haga per gazeten zvicerane Le Canton27.ch

Kjo hedh poshtë pretendimet e PSD-së dhe kreut të saj, Dardan Molliqajt, për siç tha se Trendafilova pati sot takim të fshehtë me Kurtin.

”Është e vërtetë që presidentja Ekaterina Trendafilova ndodhet në Kosovë, sidoqoftë ajo nuk është takuar me kryeministrin Albin Kurti”, thone nga Haga per viziten e parapare te Znj. Trendafilova e cila nuk takoi gazetaret ne Gjilan por nga Prishtina permes internetit.

Derniers articles

Le président Bajram Begaj a reçu aujourd’hui les lettres de créance diplomatiques de la nouvelle ambassadrice de Suisse, Ruth Huber

Berne/Tirana, 6 octobre - A partir d'aujourd'hui, la Suisse a un nouvel ambassadeur en Albanie : Mme. Ruth Huber a présenté ses lettres de...

Presidenti Bajram Begaj pranoi sot kredencialet diplomatike për ambasadoren e sapo emëruar të Zvicrës Ruth Huber

Berne/Tirane, 6 tetor -Duke nisur nga sot Zvicra ka një ambasadore të re në Shqipëri: Zj. Ruth Huber paraqiti kredencialet tek Presidenti i Shqipërisë...

FEDPOL hetime ne Gjenevë: Diplomatët ndihmuan mafien të pastronte 500 milionë në Zvicër

Gjenevë, 5 maj -Mafia solli lireta të vjetra italiane në Zvicër për t’i pastruar. Diplomatët dhe masonët do të kishin ndihmuar në përfundimin e...

Ambasada Zvicerane shpalos platformën për punësimin e të rinjve

Qeveria Zvicarane po zhvillon platformën për punësimin e garantuar për të rinj, në kuadër të bashkëpunimit me Qeverinë e Republikës së Kosovës. Kështu ka bërë...

Ministrja Rozeta Hajdari priti nje delegacion nga Zvicra

Prishtinë, 4 tetor -Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, së bashku me kolegët nga kabineti i saj, pritën në takim delegacionin e...