20.9 C
Berne
mardi 26/09/2023

Skandaloze: Pas vizites se Vucicit në Tirane, në mediat e Edi Ramës po ndodhe « Ballkani i hapur ». Televizionet e paraqesin « Serbine e Madhe » duke i bashkuar Kosovën Serbisë?!

Tiranë, 22 dhejtor -Vizita e presidentit serb Aleksander Vucic ne Tirane la gjurmet e veta si duket..Përveq flamurit serbe n’midis te kryeqytetit shqiptar ai la edhe gjurme tjera, në media. « Ballkani i hapur » veq po ndodhe ne televizionet e Edi Ramës, shkruan nga Tirana korrespondenti i gazetës zvicerane Le Canton27.ch
TV e Edi Rames heqin masken e « Open ballkan »
Keshtu dje kemi pare nje televizion ne Tiranë me harten e « Serbise se madhe » ku shifet « bashkimi » Kosoves me Serbinë?!. Me ket parqqitje t ekesaj harte sakandaloze hiqet maska « open ballkan » se per cfare, verfete synohet me te?!, raporton gazeta zvicerane Le Canton27.ch
Veq kesaj eshte per t’u quditur se si Edi Rama flet me plote gojen per « bashkim kombetar » apo Shqiperine natyrale, kurse televuizionet e tija ne Tirane kurre nuk e tregojne motin ne Kosove, kurse TV serbe cdo dite ne lajme e tregojne motin perve ne Serbi edhe në Kosove?!, bile here pas here edhe ne Shqiperi deri në Shkodër..
Mu kujtua Kadare, i cili para ca vitesh kritikonte Euronews, pse e tregonte motin ne Serbi e pse jo ne Kosove?! Cka me i thane kesaj pune?

Derniers articles

La Suisse est solidaire avec le Kosovo. Berne condamne l’assassinat du policier albanais par des gangs serbes. Elle exige la punition des auteurs de...

Berne, 25 septembre -Les criminels et les terroriste serb, des hommes armés retranchés dans un eglise (monastère) un policier tué: Un policier a été...

Zvicra solidarizohet me Kosoven. Berna denon vrasjen e policit shqiptar nga bandat serbe. Kerkon ndeshkimin e autoreve te ketij krimi

Bernë, 25 shtator -Vrasja e policit shqiptar, Afrim Bunjaku, nga Kosova në veri, nga bandat kriminale dhe terroristët serb po flitet nga mbarë komuniteti...

“Gjyshja lutej para një stalle”- Imzot Arjan Dodaj fjalim përpara Papa Françeskut

Rome, 25 shtator -Share Button Gazeta Blic Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkv të Kryedioqezës së Tiranë-Durrësit ka mbajtur një fjalim në Marsejë përpara Papa Françeskut.Papa...

FIFA dhe OKB (UNODC) rinovojnë Memorandumin e Mirëkuptimit për të larguar krimin nga futbolli

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino dhe drejtori ekzekutiv i UNODC-së, Ghada Waly vazhdojnë marrëveshjen. Të dy organet përsërisin vendosmërinë për të luftuar korrupsionin dhe...

Deputeti nga Gjeneva, Leonard Ferati per policin e vrare: Sot dite zie per «leutrimin» shqiptar Afrim Bunjakun, per dite te bardha per Kosoven!

Deputeti i kantonit te Gjeneves Leonard Ferati ne protesten e fundit para OKB-se ne Gjeneve Gjeneve, 25 shtator -Se shqiptaret jane shembull suksesi dhe integrimi...