1.5 C
Berne
mardi 23/04/2024

Sipas mediave shqiptare edhe Alma Lama bleu vota për tu bërë ambasadore në Itali

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Imri Demelezi, i ka reaguar Alma Lamës, ish ambasadores dhe ish deputetes së Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Gjatë një paraqitje televizive, Lama ka folur për vjedhjen e votave.

Ajo, sipas Demelezit, ka thënë se « ka dhe ka pasur blerje të votës ».

Për këtë deklaratë të Lamës, Demelezi në një postim në Facebook, ka shkruar se dikush duhet t`ia thotë ish deputetes se kishte edhe “shitje të votës”.

Demelezi aludon se në këtë mënyrë Lama është bërë ambasadore në Vatikan.

“Pakurrizorët specie e veçantë”, ka shkruar ai në Facebook.

Postimi i plotë:

A.Lama në TV tha « ka dhe ka pasur blerje të votës », dikush duhet me i thënë që kishte edhe « Shitje të votës » dhe tap ambasadore në Itali.

Pakurrizorët specie e veçantë

Derniers articles

Migracioni dhe krimi i organizuar, tema kyqe e takimit te djeshëm në Bazel të pesë ministrave të Punëve të Brendshme të vendeve gjermanofone

Bazel, 23 prill -Me ftesë të këshilltarit federal Beat Jans, ministrat e brendshëm e pesë të vendeve me gjermanpfone si gjuhë zyrtare u takuan...

Mira Murati bëhet zyrtarisht pjesë e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë

Shefja e shërbimeve teknologjike të OpenAI, Mira Murati dhe poeti i njohur nga Kosova, Lulzim Tafa, janë pranuar sot si anëtarë të jashtëm të...

Çipa rreth Investigimi i RAI3: Një detaj është implikimi i sekretarit të përgjithshëm të Kryeministrisë. Duhet sqaruar nëse ai ka…

Duke komentuar materialin e transmetuar nga emisioni investigativ më i rëndësishëm italian, “Report”, Aleksandër Çipa, drejtor i News 24 i ftuar në “Open”, tha...

Ne Festivalin e 24-të të filmit ne Gjermani qe fillon neser, në mesin e 100 filmave nga mbare bota, aty edhe filmat nga Kosova...

Bernë, 23 prill -Çdo vit, goEast e transformon kryeqytetin e shtetit Hessian Wiesbaden në një nga vendet më të rëndësishme ndërkombëtare për kinemanë nga...

Serbi (43) para gjykatës zvicerane në Lucern. Akuzohet se goditi me thikë dhe deshi t’ia jep flakën ish-gruas së tij

Nje serb Bojka T. (43) mësohet se ka tentuar të vrasë ish-bashkëshorten duke ndezur një sprej dhe duke e drejtuar spërkatjen drejt saj. Mësohet...