0.6 C
Berne
mercredi 7/12/2022

Sipas mediave shqiptare edhe Alma Lama bleu vota për tu bërë ambasadore në Itali

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Imri Demelezi, i ka reaguar Alma Lamës, ish ambasadores dhe ish deputetes së Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Gjatë një paraqitje televizive, Lama ka folur për vjedhjen e votave.

Ajo, sipas Demelezit, ka thënë se « ka dhe ka pasur blerje të votës ».

Për këtë deklaratë të Lamës, Demelezi në një postim në Facebook, ka shkruar se dikush duhet t`ia thotë ish deputetes se kishte edhe “shitje të votës”.

Demelezi aludon se në këtë mënyrë Lama është bërë ambasadore në Vatikan.

“Pakurrizorët specie e veçantë”, ka shkruar ai në Facebook.

Postimi i plotë:

A.Lama në TV tha « ka dhe ka pasur blerje të votës », dikush duhet me i thënë që kishte edhe « Shitje të votës » dhe tap ambasadore në Itali.

Pakurrizorët specie e veçantë

Derniers articles

Zvicra humbi sepse injoruan portugezet, duke menduar se janë të dobët si serbët. Shaqiri dhe Xhaka kërkuan falje nga tifozët helvetik dhe...

 "T’mos harrojme se ndeshja e sontme ishte Zvicra me Portugalin, kurse me 2 dhjetor ishte ndeshja “Kosova” me Serbine!....", ka shkruar gazeta zvicerane ne...

Rama te ndal urgjent dhunen politike dhe fizike mbi lideret shqiptar?!

Shkruan: Jola HYSAJ Deklarimet në media të një sërë aktorësh kryesorë politikë që shprehen në një farë mënyre kundër aktit te dhunes ndaj kreut te...

Sonte në orën 20:00: Zvicra–Portugalia, ndeshje historike. Ne vijen e pare te « frontit » Shaqiri dhe Xhaka

Bernë, 6 dhjetor -Ky është një ndeshtje dhe rast historike! Zvicra mund të arrijë një çerekfinale të parë të Kupës së Botës që nga...

Dështon atentati i bandave te Edi Rames ndaj liderit te shqiptareve Sali Berisha. « Lirojeni agresorin, autori është ulur në samit », tha Berisha

Një person ende i pa identifikuar ka sulmuar Sali Berishën gjatë marshimit të tij në protestë. Ai menjëherë është neutralizuar nga truprojat. Ende nuk dihet...

Bandat kriminale te Edi Rames pergjakin samitin e BE-se ne Tiranë. Vuçiçi në Tirane, shqiptari vritet në burgun e Beogradit. Presidentja shqiptare dr.Vjosa...

Tiranë, 6 dhjetor Samiti BE-Ballkani Perëndimor sot u mbajt në ambientet e Pallatit të Kongreseve. Për mbarëvajtjen e tij, një pjesë e akseve rrugore janë...