15.1 C
Berne
vendredi 2/06/2023

Shtatori i Zi për Xhakën dhe Natin (kombëtaren) e Zvicrës

Berne 28 shtator -Pasi u dëmtua me Arsenalin këtë fundjavë, Granit Xhaka do të humbasë dritaren tjetër ndërkombëtare me ekipin zviceran. Mund të flasim për një shtator të zi për Granit Xhakën, i cili sipas të gjitha gjasave do të mungojë nga lista e radhës e trajnerit Murat Yakin të Premten, shkruan mediat zvciernae, njofton gazata Le Canton27.ch

I dërguar në fund të gushtit me Arsenalin, mesfushori 29-vjeçar, i cili festoi ditëlindjen të hënën, fillimisht u përball me një pezullim prej tre lojërash në Premier League.

Qendra e Topçinjve mendoi të ribënte qershinë gjatë dritares së fundit ndërkombëtare me ekipin zviceran, por ai kontraktoi Covid-19 …

Duke u rikthyer në lojë këtë fundjavë gjatë derbit të Londrës kundër Tottenham (3-1), Xhaka nuk pati fat, pasi u dëmtua pas një goditjeje me Lucas Moura, i cili ra mbi të.

Pas lojës, Mikel Arteta, trajneri i tij, vështirë se ishte i hapur për të dyshuar: “Lëndimi i Granit Xhakës është shqetësues. Me të vërtetë nuk tingëllon mirë,  » tha ai.

Ndërsa klubi ende nuk e ka bërë zyrtar lajmin, kapiteni zviceran ka të ngjarë të humbasë 6-8 javët e ardhshme të garës, sipas Blick, i cili përmend një çarje të ligamentit medial në gjurin e tij të djathtë.

Skuadra zvicerane do të përballet me Irlandën e Veriut më 9 tetor para një udhëtimi në Lituani (e martë 12) për kualifikueset e Kupës së Botës 2022

Derniers articles

Po na vijnë në Zvicer ambasadorët e rinj nga Tirana. Mustafa Nano propozohet në Bernë, Vasilika Hysi në Gjenevë (OKB)

Gjenevë/Tiranë, 31 maj -Qeveria ka gati emrat e ambasadorëve të rinj të Shqipërisë që do të marrin postet e tyre në përfundim të mandateve...

Diaspora shqiptare në Zvicër të shqetësuar, sy e veshë kah Kosova: Dje Miloshevic na imponoi luftën, sot Vucic, po na imponon të veshim sërish...

Bernë, 30 maj -Po bëhen gati një javë qe kur në veriu i Kosovës po « vlon » nga protestues ebanda krimIninale nga Seriba...

Një tjetër shqiptar në Zvicër godet gruan e vetë me thikë. Kjo ndodhi në Gjenevë…

Gjenevë, 30 maj -Nje pas pas nje varsje me thike t enje shipatre ne Zvcer (Vevey) rasti tjeter ka ndodur sot ne Gjenevë, respktivisht...

Teniseri me origjine shqiptare Novak Gjokoviç mund te diskualifikohet ose te pezullohet pas provokimeve të tij në Roland-Garros

Dje Austarlia, sot Kosova, rrespektivisht racizmi i tij ndaj shqiptareve  po e zbeh imazhin dhe repuatcionin e tenserit serb ne bote, per te cilin...

Zvicra reagon pas sulmeve ndaj ushtarëve të KFOR-it në veri, bën thirrje të kthehet qetësia në rajon

Bernë, 30 maj -Zvicra ka reaguar pas sulmeve të protestuesve serbë në Zveçan ndaj ushtarëve të NATO-s, ku ditën e hënë serbët lënduan 30...