15.1 C
Berne
vendredi 2/06/2023

Në mes të natës, shqiptari në Francë e vret me thikë gruan e tij

Hayange, 25 maj -Stéphanie, 22 vjeç, u vra duke u goditur disa herë me thikë në mes të rrugës nga Liridon B, një shqiptar nga Kosova, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve të policisë franceze.

Stéphanie, një grua e re 22-vjeçare, u mbyt mes natës së diele. Ajo dyshohet se ishte goditur me thikë pranë shtëpisë së saj. Partneri i saj, vrasësi i dyshuar, kërkohet nga policia. 23-vjeçari është i njohur për policinë për dhunën në familje.

I dyshuari është nje shtetas kosovar sipas informacionit tonë, është i njohur në mënyrë të pafavorshme për policinë dhe gjykatat. Ai u dënua për vepra trafiku dhe “po vuante një dënim të paraburgimit në shtëpi nën mbikëqyrje elektronike”, tha prokurori. Ndërkohë, fëmija i çiftit, një vajzë tre vjeç e gjysmë, thuhet se ishte dëshmitare e vdekjes së nënës së saj nga dritarja e shtëpisë.

Sipas policisë, viktima ishte 22 vjeçare dhe nënë e një fëmije 4 vjeç.

Autori i krimit ka ikur. Nisur nga hetimi, policia gjyqësore e Metz dyshon se shoqëruesi i viktimës është në origjinë të vrasjes.

Derniers articles

Po na vijnë në Zvicer ambasadorët e rinj nga Tirana. Mustafa Nano propozohet në Bernë, Vasilika Hysi në Gjenevë (OKB)

Gjenevë/Tiranë, 31 maj -Qeveria ka gati emrat e ambasadorëve të rinj të Shqipërisë që do të marrin postet e tyre në përfundim të mandateve...

Diaspora shqiptare në Zvicër të shqetësuar, sy e veshë kah Kosova: Dje Miloshevic na imponoi luftën, sot Vucic, po na imponon të veshim sërish...

Bernë, 30 maj -Po bëhen gati një javë qe kur në veriu i Kosovës po « vlon » nga protestues ebanda krimIninale nga Seriba...

Një tjetër shqiptar në Zvicër godet gruan e vetë me thikë. Kjo ndodhi në Gjenevë…

Gjenevë, 30 maj -Nje pas pas nje varsje me thike t enje shipatre ne Zvcer (Vevey) rasti tjeter ka ndodur sot ne Gjenevë, respktivisht...

Teniseri me origjine shqiptare Novak Gjokoviç mund te diskualifikohet ose te pezullohet pas provokimeve të tij në Roland-Garros

Dje Austarlia, sot Kosova, rrespektivisht racizmi i tij ndaj shqiptareve  po e zbeh imazhin dhe repuatcionin e tenserit serb ne bote, per te cilin...

Zvicra reagon pas sulmeve ndaj ushtarëve të KFOR-it në veri, bën thirrje të kthehet qetësia në rajon

Bernë, 30 maj -Zvicra ka reaguar pas sulmeve të protestuesve serbë në Zveçan ndaj ushtarëve të NATO-s, ku ditën e hënë serbët lënduan 30...