0.4 C
Berne
mercredi 7/12/2022

Në mes të natës, shqiptari në Francë e vret me thikë gruan e tij

Hayange, 25 maj -Stéphanie, 22 vjeç, u vra duke u goditur disa herë me thikë në mes të rrugës nga Liridon B, një shqiptar nga Kosova, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve të policisë franceze.

Stéphanie, një grua e re 22-vjeçare, u mbyt mes natës së diele. Ajo dyshohet se ishte goditur me thikë pranë shtëpisë së saj. Partneri i saj, vrasësi i dyshuar, kërkohet nga policia. 23-vjeçari është i njohur për policinë për dhunën në familje.

I dyshuari është nje shtetas kosovar sipas informacionit tonë, është i njohur në mënyrë të pafavorshme për policinë dhe gjykatat. Ai u dënua për vepra trafiku dhe “po vuante një dënim të paraburgimit në shtëpi nën mbikëqyrje elektronike”, tha prokurori. Ndërkohë, fëmija i çiftit, një vajzë tre vjeç e gjysmë, thuhet se ishte dëshmitare e vdekjes së nënës së saj nga dritarja e shtëpisë.

Sipas policisë, viktima ishte 22 vjeçare dhe nënë e një fëmije 4 vjeç.

Autori i krimit ka ikur. Nisur nga hetimi, policia gjyqësore e Metz dyshon se shoqëruesi i viktimës është në origjinë të vrasjes.

Derniers articles

Rama te ndal urgjent dhunen politike dhe fizike mbi lideret shqiptar?!

Shkruan: Jola HYSAJ Deklarimet në media të një sërë aktorësh kryesorë politikë që shprehen në një farë mënyre kundër aktit te dhunes ndaj kreut te...

Sonte në orën 20:00: Zvicra–Portugalia, ndeshje historike. Ne vijen e pare te « frontit » Shaqiri dhe Xhaka

Bernë, 6 dhjetor -Ky është një ndeshtje dhe rast historike! Zvicra mund të arrijë një çerekfinale të parë të Kupës së Botës që nga...

Dështon atentati i bandave te Edi Rames ndaj liderit te shqiptareve Sali Berisha. « Lirojeni agresorin, autori është ulur në samit », tha Berisha

Një person ende i pa identifikuar ka sulmuar Sali Berishën gjatë marshimit të tij në protestë. Ai menjëherë është neutralizuar nga truprojat. Ende nuk dihet...

Bandat kriminale te Edi Rames pergjakin samitin e BE-se ne Tiranë. Vuçiçi në Tirane, shqiptari vritet në burgun e Beogradit. Presidentja shqiptare dr.Vjosa...

Tiranë, 6 dhjetor Samiti BE-Ballkani Perëndimor sot u mbajt në ambientet e Pallatit të Kongreseve. Për mbarëvajtjen e tij, një pjesë e akseve rrugore janë...

Një shqiptar gjendet i vdekur në burgun e Beogradit. I ndjeri në trup mbante tatu figurën e Adem Jasharit dhe Skenderbeun

Oslo, 5 dhjetor -Trupi i nje shetasi norvejgez me origjine shqiptare eshte gjetur i vdekur ne burun e kryqyteti serb ne Beograd, njfton gazeta...