12.5 C
Berne
mardi 21/05/2024

Shqiptari i kërkuar policia zvicerane arrestohet në Itali

I kërkuar nga autoritetet zvicerane që nga shtatori për kontrabandë me substanca të paligjshme midis Shqipërisë dhe Zvicrës, një 27-vjeçar me origjinë shqiptare u arrestua të enjten në stacionin qendror të Ankonës në Italinë lindore, njofton ATS, transmeton « Le Canton27.ch »

Një 27-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia të enjten në Stacionin Qendror të Ankonës (I). Ai ishte në kërkim nga autoritetet zvicerane që nga shtatori për trafikim të substancave të paligjshme midis Shqipërisë dhe Zvicrës.

Oficerët e policisë hekurudhore italiane u njoftuan për sjelljen e dyshimtë të burrit, thanë ata të Premten. Raporti i tij u shfaq në bazën e të dhënave Shengen. Shqiptari u vu në dispozicion të Gjykatës së Apelit të Ankonës.

Derniers articles