0.5 C
Berne
samedi 10/12/2022

Shqiptari i kërkuar policia zvicerane arrestohet në Itali

I kërkuar nga autoritetet zvicerane që nga shtatori për kontrabandë me substanca të paligjshme midis Shqipërisë dhe Zvicrës, një 27-vjeçar me origjinë shqiptare u arrestua të enjten në stacionin qendror të Ankonës në Italinë lindore, njofton ATS, transmeton « Le Canton27.ch »

Një 27-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia të enjten në Stacionin Qendror të Ankonës (I). Ai ishte në kërkim nga autoritetet zvicerane që nga shtatori për trafikim të substancave të paligjshme midis Shqipërisë dhe Zvicrës.

Oficerët e policisë hekurudhore italiane u njoftuan për sjelljen e dyshimtë të burrit, thanë ata të Premten. Raporti i tij u shfaq në bazën e të dhënave Shengen. Shqiptari u vu në dispozicion të Gjykatës së Apelit të Ankonës.

Derniers articles

Policia belge arreston për korrupsion nënpresidentja e Parlamentit Europian, grekja Eva Kaili

Bruksel 9 dhjetor  -Eurodeputetja greke Eva Kaili u arrestua sot nga policia belge sr bashku me katër persona të tjerë, si pjesë e një...

‘E kujt është Gazeta Express dhe Televizioni T7?’

Shkruan: Ali Sh. Mehmeti “Muajve të fundit është përfolur se Gazeta Express dhe Televizioni T7 janë shitur dhe se Berat Buzhala nuk do të jetë...

NATO, Stoltenberg paralajmëron për rrezikun e përhapjes së konfliktit

Bruksel, 9 dhjjtor -Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shprehu shqetësimin se luftimet në Ukrainë mund të dalin jashtë kontrollit dhe të shndërrohen...

Zvicra në Katar, një angazhim brenda dhe jashtë fushës

Që nga viti 1950, Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Njeriut festohet më 10 dhjetor. Dhe për shkak se Zvicra është e përkushtuar për...

Bernë, Këshilli Federal prezanton draft raportin për gjendjen aktuale të marrëdhënieve ndërmjet Zvicrës dhe BE

Bernë, 9 dhejtor -Në mbledhjen e 9 dhjetorit, Këshilli Federal shqyrtoi draft-raportin “Gjendja aktuale e marrëdhënieve ndërmjet Zvicrës dhe BE-së”. Në këtë raport (Le...