0.6 C
Berne
mercredi 7/12/2022

Shefi i diplomacise zvicerane takon afaristin e njohur shqiptar Esat Lika, patron i kompanise gjiganteske – LIKA Group AG

Bernë, 3 shtator -Esat Lika, CEO dhe pronar i LIKA Group AG, cila është një shembull integrimi dhe lider ndertimi në Zvicër ehste rputur sot nga shefi i diplomacise se Konfderates zvtcerane Iganto Cassis, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Puna e palodhshme, përkushtimi maksimal i mërgimtarëve tanë sot mundësuan krijimin e bizneseve më të fuqishme ne Europë. Ndër më të suksesshmit është padyshim edhe gjiganti shqipëtar ne sferën e ndërtimtarisë kompania LIKA Group AG.
Shqipëtarët në majat më të larta të susksesit në Zvicërr
Foto nga takimi i mikut tim Esat Beqë Lika me kryetarin e Zvicrres Ignazio Cassis.

Ky takim është realizuar në kuadrin e takimit të afaristëve të një klubi më të madh të biznesit në Zvicër.

Esat Lika, CEO i kompanisë, ka prezantuar me fjale te shjkurtëra historikun e veprimtarise dhe suksxeset të kompanisë, e cila ka shënuar nje progres te shpejtë në sektorin e patundshmërive dhe ndërtimeve ne territorin e  Zvicrës.

Afarsiti i suksessem shiptare z.Lika ka faldneruar qvreine zvcerane për mundësitë që i ka ofruar shteti helevtik për të avancuar biznesin e tij. Kurse keshilli federal z.Cassis ka vbledresuar larte angazhimin dhe  suksesin e një kompanie që drejtohet nga një përfaqesues i nje komuniteti te madhe dhe te zot në Zvicër, siq jane shqiptarët.

Gazeta zvcerane Le cantopn27.ch  ka mesuar se z.Lika, patron i Group AG se e ka ftuar diplomatin zviceran Cassis, për një vizitë në kompaninë e tij gjiganteske.

Derniers articles

Zvicra humbi sepse injoruan portugezet, duke menduar se janë të dobët si serbët. Shaqiri dhe Xhaka kërkuan falje nga tifozët helvetik dhe...

 "T’mos harrojme se ndeshja e sontme ishte Zvicra me Portugalin, kurse me 2 dhjetor ishte ndeshja “Kosova” me Serbine!....", ka shkruar gazeta zvicerane ne...

Rama te ndal urgjent dhunen politike dhe fizike mbi lideret shqiptar?!

Shkruan: Jola HYSAJ Deklarimet në media të një sërë aktorësh kryesorë politikë që shprehen në një farë mënyre kundër aktit te dhunes ndaj kreut te...

Sonte në orën 20:00: Zvicra–Portugalia, ndeshje historike. Ne vijen e pare te « frontit » Shaqiri dhe Xhaka

Bernë, 6 dhjetor -Ky është një ndeshtje dhe rast historike! Zvicra mund të arrijë një çerekfinale të parë të Kupës së Botës që nga...

Dështon atentati i bandave te Edi Rames ndaj liderit te shqiptareve Sali Berisha. « Lirojeni agresorin, autori është ulur në samit », tha Berisha

Një person ende i pa identifikuar ka sulmuar Sali Berishën gjatë marshimit të tij në protestë. Ai menjëherë është neutralizuar nga truprojat. Ende nuk dihet...

Bandat kriminale te Edi Rames pergjakin samitin e BE-se ne Tiranë. Vuçiçi në Tirane, shqiptari vritet në burgun e Beogradit. Presidentja shqiptare dr.Vjosa...

Tiranë, 6 dhjetor Samiti BE-Ballkani Perëndimor sot u mbajt në ambientet e Pallatit të Kongreseve. Për mbarëvajtjen e tij, një pjesë e akseve rrugore janë...