1.4 C
Berne
jeudi 30/11/2023

Së shpejti edhe nje televizion shqiptar ne ballkan. Pas Amerikës, AA Vision do të fillojë punën edhe në Kosovë

Nga Amerika ne ballkan: Kane janë drejtuesit e TV AA – Vëllezirt Qazim dhe Lulzim Doda 
New York/Bernë, 20 maj -Ne Kosove ka pak apo shume televizione, shpesh eshte debatzuar me kete ceshtje. Por nje gje dihet dhe eshte mese e sigurt se konkurrenca nxjerr profesiuonalen dhe sa me shume media, ne kete rast televizione jemi me afer te vertetës qe qon vendin drejt nje shteti funsional dhe demokratik
Së shpejti edhe nje televizion shqiptar ne ballkan. Tash e tutje edhe AA Vision, pas Amerikës,  do të fillojë punën në Prishtinë dhe Kosovë. Drejtori i AA Vision në Prishtinë Lulzim Doda zotohet se kanali televiziv AA Vision do të transmetohet edhe në Kosovë, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch
Poashtu, AA Vision do të ketë shtrirje të biznesit edhe në fusha të tjera duke filluar nga konsulenca, përkthime, tregëti ndërkombëtare dhe patundshmëri. Zyra e AA Vision në Kosovë do të jetë afër Royal Mall në Prishtinë.

Derniers articles

Delegacioni shqiptar në AP të Interpol-it në Vienë takohen me sekretarin e përgjithshëm të Interpol-it Jürgen Stock

Viene, 29 nentor (Interpol) -Në kuadër të punimeve te Asamblese së Përgjithshme te Interpol-it që po zhvillohen në Vienë ku jane tubuar mbi një...

Poetja e re Cerazela Kondi vjen me tri poezi te reja nga libri i ardhshem i saj

Nga nektari i poezisë - Cerazela Kondi Ku je? Jam aty ku ti kurre nuk kerkove. Atje ku ti humbe. Jam loti qe ti nuk qave. Jam vuajtjet qe ti kurre si...

Presheva bëhet edhe me një kuadër në perendim. Shega Behluli nga New Yorku, në Austri poliglote, shembull integrimi dhe suksesi

Shega Behluli nga New Yorku, në Austri poliglote, shembull integrimi dhe suksesi. Ajo posa ka diplomuar në Fakulltetin e Steyr, që quhet Controlling, Rechnungswesen...

Specialja nga Haga nuk e komenton protesten. Ata thone se dihen qendrimet tona: Ne nuk jemi kunder UCK-se por individeve!

Hagë, 30 Nëntor -Vizita e djeshme e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, nuk u prit mirë nga nje grup i vogël në Kosovë. PSD...

Dretjuesit e Interpol-Tirana në Asamblenë e Përgjithshme në Vienë flasin për Le Canton27.ch pas takimit me krerët e Interpolit

Pëllumb Seferi, drejtor i departamentit te policise se shtetit shqiptarë për Marëdhenieve nderkombëtare, në bisede me gazetarin Nefail Maliqin, te derguarin tonë tone ne...