8.2 C
Berne
lundi 25/10/2021

Sami Mustafa një afarist i suksesshëm në kantonin e St.Gallen me kompaninë e tij “Ambrella”, shembull integrimi në Zvicër  

Bazenheid, 4 tetor -Komuniteti shqiptare në Zvicër, për dallim nga vitet e pasluftës ka avancuar shumë në Zvicer duke bërë emër jo vetëm në fushën e sportit apo futbollit, por edhe ne ndërtimtari,  te cilët tashmë janë dëshmuar dhe jane bërë pjesë e ndërtimit dhe zhvillimit të këtij vendi, madje edhe konkurrent me zviceranët. Mjafton t’i përmendim këtu kompanite gjigante si LIKA apo Orllati dhe disa tjera. Këtyre kompanive gjigande për nga puna ju është bashkangjitr tashmë edhe kompania me emrin AMBRELLA qe drejtohet nga afaristi i suksesshëm zvicerano-shqiptar me origjine nga Kumanova z.Sami Mustafa, shkruan gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

AMBRELLA kompani e parë shqiptare e roletave në Zvicër dhe diasporën shqiptare 

Aucune description disponible.Për kompanine e tij AMBRELLA  na folën më shumë puna dhe ziceranët se sa vet patroni i saj Sami Mustafa. Ditën kur vizituam zyrat e kompanisë se njohur ne Zvicër AMBRELLA takuam zvicerane te cilet na folen vetem fjale te mira për ket kompani dhe stafin e saj (Nakije Bekjiri dhe Alejna Mustafa) sipas te cileve ishin shembull integrimi dhe punëtori jo vetem për shqiptaret por edhe për vendorët ne Zvicer.

Kompania “Ambrella Storenservice” e cila ndodhet në Wilerstrasse 58, 9602 Bazenheid- Bazenheid (SG) të Zvicër, ne zyrat e saj takuam drejtorin z.Sami Mustafa dhe stafin e kompanise e cila është pjesë e industrisë së kontraktorëve të pajisjeve të ndërtimit qe merret kryesisht me prodhimin dhe instalimin e gjtiha llojeve të roletave dhe te tendave.

Kualiteti dhe cilësia e deshmuar nder vite te kompanisë Ambrella ka mundesuar tregun edhe jashta Zvicres, në Ballkan, Maqedoninë Veriore, Kosovë, Shqipëri e gjetiu

Aucune description disponible.“Kompania jone  funksionon qe plote 25 vite duke ju ofruar sherbime qytetarëve jo vetëm ne kantonin e St.Gallenit por në tere territorrin e Zvicrës. Kemi disa punëtorë profesional dhe me karriere dhe një staf modest që zhvillojme nje bashkepunim reciprok me kompanitë e larmishme zvicerane dhe shqiptare.  Kërkesat jane te shumta. Kliente jane nga radhet e nacionaliteve te ndyrshme. Kualiteti dhe cilesia e deshmuar nder vite te kompanise AMBRELLA  mundesojne kontrata dhe depertimin dhe ne tregje te reja, edhe jashta Zvicres dhe Maqedonis e Veriore.. Sa i perket bashkepunim, ne kemi nje bashkepunim te mire me gjitha kompanite zvcierane, sidomos me kompanine gjigantske LIKA te udhehequr po ashtu nga bashkekombas tane te cilet qe nga viti 2012 kur kane themeluar janë dëshmuar si afarist të suksesshëm në bashkëpunim dhe ndërtim..” thotë për gazetën zvicerane ne shqip Le Canton27.ch patroni i firmes së njohur te roletave AMBRELLA z.Sami Mustafa.

Kompania Ambrella Storenservice, S. Mustafa është një ndërmarrje e vetme dhe pare shopatre e këtij lloji me qendër në Kirchberg (SG), në kantonin St. Gallen, e  themeluar në 1997 që drejtohet nga Sami Mustafa, patron. (Das Unternehmen Ambrella Storenservice, S. Mustafa ist eine Einzelunternehmen mit Sitz in Kirchberg (SG), im Kanton St. Gallen, die im Jahr 1997 von Sami Mustafa, inhaber) lexojme në mediat zvicerane.

“Kualiteti dhe cilësia e deshmuar nder vite te kompanisë Ambrella ka mundesuar tregun edhe jashta Zvicres, në Ballkan, Maqedonin e Veriore, Kosovë, Shqipëri e gjetiu..” thanë në vazhdim Alejna Mustafa dhe Nakije Bekjiri manaxhere te kompanisë .

Emri i Sami Mustafes dhe kompanise se tij Ambrella ne Zvicer dhe Maqedoninë  Veriore njihen edhe humanitar te cilet jane solidar, duke ju ofruar ndihma të varfurve, skamnoreve dhe te tjereve që kane pasur nevojë.

Për me shume e rreth punes dhe aktiviteteve e te kompanise AMBRELLA mund të meësoni në videon si me poshtë ku flet z.Sami Mustafa ekskluzivisht për gazetën zvicerane në shqip Le Canton27.ch

Aucune description disponible.

 

 

 

 

 

Derniers articles

Gazetat zvicerane e konsiderojne incident diplomatik skandalin e Serbise me boksieret e Republikes se Kosoves

Berne 24 tetor -Incident diplomatik: Serbia i shtyn boksierët kosovarë (Incident diplomatique: La Serbie refoule les boxeurs kosovars), me ket titull Blick.ch ka shkruar per skandalin...

Skandali/ Serbia ndalon boksierët kosovarë, Shqipëria braktis botërorin

LNjë skandal i vërtetë ka ndodhur ditën e sotme në kufirin Kosovë-Serbi ku këta të fundit kanë ndaluar delegacionin e boksierëve dardanë të hyjnë...

Dita Ndërkombëtare të OKB-së/ Nefail Maliqi ne OKB: Shqipëria 65 vjet anetare e saj, faktor stabiliteti në rajon. Kosova drejt anetarësimit..

Benrë, 24 tetor -Sot eshte dita Nderkombëatre e Organizates se Kombeve te Bashkuara. Kombet e Bashkuara është Organizata Ndërkombëtare është më e madhe dhe...

Nenshkruhet marrëveshje e re mes Bernës dhe Prishtinës. Zvicra ndihmon studentët kosovarë me 160.000 CHF

Nga ardhja e Albin Kurtit ne krye te Qeverise se Kosovës, Zvicra ka nenshkruar nje sër marrëveshjes jo vetëm per studentet, por edhe ne...

Ditë e Madhe, vizitë Xhaminë Jumeirah në Dubai në ditën e xhumasë

Dubai, 16 tetor -Falemnderimi i takon Allahut (xh.h) qe na e mundesoi dhe na gezoi ta vizitojme nje grup gazetaresh nga Zvicra Xhaminë e...