20.3 C
Berne
mardi 28/05/2024

Sali Berisha: Unë jam me forcat e Kosovës dhe të NATO-s që po ruajnë cdo cep të Kosovës!

Tiranë, 21 shtator -Kosova vendosi dje reciprocitetin me Serbine. Në përshendes kete mase te qeverise se Kosoves. Dënoj reagimin e serbomadhit Vuçiq dhe heshtjen e argatit të tij në Tiranë, ka thene kryeministri shqiptar Sali Bersisha, trasnmeton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch 
Ja cfare shkruan lideri blu dhe i demokracise shqiptare:
Te dashur miq, Republika e Kosoves vendosi dje reciprocitetin me Serbine dmth makinat me targa serbe qe hyne ne Kosove detyrohen te vendosin ne targe te perkohshme me afat skadimi 60 ditor qe kushton euro 5 njelloj sikunder Beogradi detyronte makinat e Kosoves qe kalojne ne territorin e Serbise.
Pas kesaj mase reciprociteti te imponuar nga diskriminimi qe Beogradi u bente makinave me targe te Kosoves qe udhetonin ne territorin e Serbise, Serbet ne Veri te Kosoves me urdher te Beogradit reaguan me bllokimin e rrugeve te cilat i çbllokoi policia e Kosoves.
Pershendes kete mase te qeverise se Kosoves per vendosjen e reciprocitetit midis vendeve te barabarta dhe denoj reagimin destabilizues te serbomadhit Vuçiç dhe heshtjen e argatit te tij ne Tirane, Zografi bis ndaj qendrimit te padronit te tij Vuçiç. sb

Derniers articles