1.4 C
Berne
jeudi 30/11/2023

Sadika Kofrc, është kandidate nga radhet e SDU që po garon për deputete (4) në Parlamentin e Republikës së Kosovës!

Sadika Kofrc është kandidate për anëtare e Parlamentit të Republikës së Kosovës. Ajo përfaqëson partinë SDU e kryesuar nga Duda Balje. Sadika vjen nga Peja, Vitomirica dhe është mësuese me profesion. Në qeverinë e fundit, ajo mbante postin e Zëvendës Ministres në Ministrinë e Mbrojtjes, njofton gazeta zvicerane ne shqip « Le Canton27.ch »

Nëse njerëzit i besojnë asaj në zgjedhje, ata do të luftojnë për: – karakteristikat e boshnjakëve në Republikën e Kosovës – përfshirja e boshnjakëve në jetën shoqërore -ruajtja e traditës boshnjake – edukimi dhe edukimi – Kujdesit shëndetësor -punesia -mbrojtja sociale -mbrojtja e familjeve, nënave dhe të rinjve – Planifikimi hapësinor.

Sadika Kofrc, Kandidate në listën e Unionit Social Demokrat 125

Vota juaj, është besim i kahmotshëm dhe i vazhdueshëm për Aleancen dhe mua në vecanti. Pra votoni SDU Nr- 125 jo votem se nuk do t’ju zhgenjej, por do tju dëshmoj me punen dhe angazhimin tim  jo vetem ne parti, por edhe ne shoqerine tone ne avancimin e proceseve demokratike dhe forcimit te shtetit tone drejt ingerimeve proveropiane dhe euratlatnike!

No description available.

Derniers articles

Poetja e re Cerazela Kondi vjen me tri poezi te reja nga libri i ardhshem i saj

Nga nektari i poezisë - Cerazela Kondi Ku je? Jam aty ku ti kurre nuk kerkove. Atje ku ti humbe. Jam loti qe ti nuk qave. Jam vuajtjet qe ti kurre si...

Presheva bëhet edhe me një kuadër në perendim. Shega Behluli nga New Yorku, në Austri poliglote, shembull integrimi dhe suksesi

Shega Behluli nga New Yorku, në Austri poliglote, shembull integrimi dhe suksesi. Ajo posa ka diplomuar në Fakulltetin e Steyr, që quhet Controlling, Rechnungswesen...

Specialja nga Haga nuk e komenton protesten. Ata thone se dihen qendrimet tona: Ne nuk jemi kunder UCK-se por individeve!

Hagë, 30 Nëntor -Vizita e djeshme e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, nuk u prit mirë nga nje grup i vogël në Kosovë. PSD...

Krerët e Interpol-it shqiptar në Asamblenë e Përgjithshme në Vienë flasin për ATV pas takimit me presidentin e INTERPOL-it gjeneralmajor Ahmed Naser Al-Raisi

Pëllumb Seferi, drejtor i departamentit te policise se shtetit shqiptarë për Marëdhenieve nderkombëtare, në bisede me gazetarin Nefail Maliqin, te derguarin tonë tone ne...

Jeta dhe cmimet me ne Shkup, megjithate dallojne nga ato ne Tiranë, Beograd apo Zagreb

Berne, 29 nentor -Më pak të famshëm se Spanja apo Tajlanda, kryeqytetet e Evropës Juglindore po e gjejnë gradualisht vendin e tyre në "listën...