4.2 C
Berne
lundi 27/03/2023

Rita Ora në Zvicer më 28 qershor do e dridhin Zurich-un. Për herë të parë ajo do këndoj edhe shqip me dy flamuj, para publikut botëror

Bernë, 25 prill -Mu në pervjtorin, diten e humbje se serbeve ne Betejen e Kosovës, me 28 qershor Rita Ora ne Zhurich te Zvicres do te mbaje nje koncert te madhë. Rita ora është një grua e fuqishme, një superstar ndërkombëtar dhe asgjë nuk mund ta ndalojë atë. Ajo është një nga personazhet e njohur ndërkombëtarisht të estradës.. Rezultati i saj krijues është i jashtëzakonshëm dhe ajo do ta bëjë të shtunën e 28 qershorit ta dridh Zurichun, shitja e biletave qysh tash ka nisur, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch
Kosovarja Rita Ora njëra ndër këngëtaret më të dëgjuara të shekullit 21

Rita Ora ka lindur në Prishtinë. Kur ajo ishte një vjeç, prindërit e saj ikën në Londër, ku ajo u rrit. Por ajo është gjithmonë e vetëdijshme se nga vjen. “Prindërit më kanë mësuar të jem krenare për rrënjët e mia”, thekson ajo vazhdimisht në intervista. Për angazhimin e saj pozitiv, ajo u emërua ambasadore nderi e Kosovës në vitin 2015, shkruan  gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Nëse Rita Ora ka kohë në Cyrih, asaj i pëlqen të shkojë në Üetliberg

Krahas gruas së fuqisë 1.66 metra, performojnë edhe të mëdhenjtë e hip-hopit, R&B dhe pop-it shqiptar si Ledri Vula (32), Elvana Gjata (32) dhe Dhurata Dora (26). Rita Ora është gjithmonë në Cyrih. Në kohën e saj të lirë, asaj i pëlqen të bëjë një shëtitje në Üetliberg, shijon ajrin e pastër, të cilin e lavdëron gjithmonë.

Derniers articles

Fabienne Fischer: Shqiptarët e kantonit të Gjenevës nuk janë vetëm shembull integrimi, por edhe ambasadorë të vendit të tyre

Këshilltarja e Shtetit znj. Fabienne Fischer në bisedë me kryeredaktoren e gazetës zvicerane në shqip Le Canton27.ch Intervistë me znj. Fabienne Fischer, këshilltare shtetërore, departament...

Deputeti zviceran Emmanuel Deonna: Kosovarët meritojnë më shumë njohje në Gjenevë dhe Zvicër

Deputeti zviceran Emmanuel Deonna në bisedë me kryeredaktorin e gazetës zvicerane-shqiptare Le Canton27.ch Emmanuel Deonna, deputet i Këshillit të Madh të Gjenevës, është një kandidat...

Fabienne Fischer: Les Albanais du canton de Genève ne sont pas seulement un exemple d’intégration, mais aussi des ambassadeurs de leur pays

Conseillère d’Etat Mme. Fabienne Fischer en conversation avec la rédacteur en chef du journal suisse en albanais Le Canton27.ch Interview avec Mme. Fabienne Fischer, Conseillère...

Le député suisse Emmanuel Deonna: Les Kosovars méritent plus de reconnaissance à Geneve et en Suisse

Le député suisse Emmanuel Deonna en conversation avec le rédacteur en chef du journal suisse albanais Le Canton27.ch Emmanuel Deonna, député au Grand Conseil genevois,...

Nga intervista ekskluzive me ambasadorin amerikan Christofer Hill / Ja cfare thoshte ai dikur për Serbinë, Kosovën dhe Luginen e Presheves dhe cfare sot.. 

Ambasadori amerikan Christofer Hill në bisedë me redaktorinm e gazetes zvicerane ne shqip Le canton27.ch   Bernë, 27 mars -Para 24 vitesh, pikrisht me 6 shkurt...