24.5 C
Berne
samedi 10/06/2023

SHGM vlerëson lart punën e NEWS-TV. Shefi i saj Reshat Ibraimi merr çmim gazetaresk

Ende pa i numëruar ditët e ekzistencës si portal informativ, NEWS-TV ka sjell në adresën e tij çmimin e parë gazetaresk. Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë së Veriut (SHGM) ka vlerësuar lartë kronikën e NEWS-TV me titull: “Fati i mjerë i nuses nga Shqipëria”.

Gazetari Reshat Ibraimi merr çmim gazetaresk/ SHGM e vlerëson lartë kronikën e NEWS-TV (Video)News-TV ende nuk ka mbushur një vit nga themelimi dhe tashmë në web-in e tij numërohen shumë shikime të kronikave, intervistave dhe emisioneve nga fusha të ndryshme me figura eminente të sferës së politikës, artit, shëndetësisë dhe sportit.

“Falendërojmë SHGM-në për çmimin. Për Neës-Tv është nder dhe sukses i madh të fitojmë çmimin e vitit 2020 për gazetari hulumtuese. Ndihemi të lumtur dhe të gëzuar për këtë sukses, për të cilin meritor është i gjithë stafi i Neës-TV. Ky çmim është shtytje dhe motiv për punë të mëtutjeshme”, tha gazetari Reshat Ibraimi.

Më poshtë mund të përcjellni edhe një herë kronikën që mori çmimin gazetaresk për raportim për tema me rëndësi lokale dhe rajonale për vitin 2020:

Derniers articles

Ismajl Kadare: Tirana dhe Prishtina duhet jo vetëm të shqetësohen, por të veprojne me shumë për shqiptaret e diskriminuar në Luginën e Preshevës

EKSKLUZIVE - Prishtinë, 8 qershor -Shkrimtari yne i njohur me renome botërore, z.Ismajl Kadare po merr pjesë në edicionin e 23-të Panairit të Librit...

Stano nga BE ja ben « dardhe » Edi Ramës rreth nje far drafti të tij për Kosovën. Brukseli i përgjigjet Ramës se « Falemnderit, por ne...

BE vlerëson kontributin e Shqipërisë, por për Asociacionin vetëm në kuadër të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Lidhur me përgatitjen e draft-statutit për Bashkimin e...

Ish-komandanti i NATO-s, gjenerali Wesley Clark në Prishtinë: Ështe e drejtë e Kosovës që të forcojë sovranitetin e saj dhe të kontrollojë veriun si...

Prishtinë, 9 Ish-komandanti i NATO-s, gjenerali Wesley Clark, ne bisede me redaktorin per marëdhënie nderkombëtare te gazetes zvicerane ne shqip Le Canton27.ch ka thënë...

Nefail Maliqi: Me Vokrrin ne seline e UEFA-s, punuam bashk me vite te tera derisa ja arritem qellimit. Ai mbetet ambasador i futbollit kombetar...

Para pese vitesh (3 maj 2016) gazetari yne Nefail Maliqi kumton lajmin i pari nga selia e UEFAs, rrespektvisht nga Asambleja e Pergjtishme e...

Pas terrorit në Serbi kundër fëmijeve, vazhdon në Francë. Terroristi me kryq n’qafe Abdalmasih H. bërtiti « Në emër të Jezu Krishtit », pasi masakroi fëmijet...

Gjeneve, 9  qershor -Katër fëmijë, në veçanti, u plagosën me thikë gjatë një sulmi, të enjten, 8 qershor, në Annecy (Haute-Savoie). Pas terrorin kunder...