0.4 C
Berne
mercredi 7/12/2022

SHGM vlerëson lart punën e NEWS-TV. Shefi i saj Reshat Ibraimi merr çmim gazetaresk

Ende pa i numëruar ditët e ekzistencës si portal informativ, NEWS-TV ka sjell në adresën e tij çmimin e parë gazetaresk. Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë së Veriut (SHGM) ka vlerësuar lartë kronikën e NEWS-TV me titull: “Fati i mjerë i nuses nga Shqipëria”.

Gazetari Reshat Ibraimi merr çmim gazetaresk/ SHGM e vlerëson lartë kronikën e NEWS-TV (Video)News-TV ende nuk ka mbushur një vit nga themelimi dhe tashmë në web-in e tij numërohen shumë shikime të kronikave, intervistave dhe emisioneve nga fusha të ndryshme me figura eminente të sferës së politikës, artit, shëndetësisë dhe sportit.

“Falendërojmë SHGM-në për çmimin. Për Neës-Tv është nder dhe sukses i madh të fitojmë çmimin e vitit 2020 për gazetari hulumtuese. Ndihemi të lumtur dhe të gëzuar për këtë sukses, për të cilin meritor është i gjithë stafi i Neës-TV. Ky çmim është shtytje dhe motiv për punë të mëtutjeshme”, tha gazetari Reshat Ibraimi.

Më poshtë mund të përcjellni edhe një herë kronikën që mori çmimin gazetaresk për raportim për tema me rëndësi lokale dhe rajonale për vitin 2020:

Derniers articles

Rama te ndal urgjent dhunen politike dhe fizike mbi lideret shqiptar?!

Shkruan: Jola HYSAJ Deklarimet në media të një sërë aktorësh kryesorë politikë që shprehen në një farë mënyre kundër aktit te dhunes ndaj kreut te...

Sonte në orën 20:00: Zvicra–Portugalia, ndeshje historike. Ne vijen e pare te « frontit » Shaqiri dhe Xhaka

Bernë, 6 dhjetor -Ky është një ndeshtje dhe rast historike! Zvicra mund të arrijë një çerekfinale të parë të Kupës së Botës që nga...

Dështon atentati i bandave te Edi Rames ndaj liderit te shqiptareve Sali Berisha. « Lirojeni agresorin, autori është ulur në samit », tha Berisha

Një person ende i pa identifikuar ka sulmuar Sali Berishën gjatë marshimit të tij në protestë. Ai menjëherë është neutralizuar nga truprojat. Ende nuk dihet...

Bandat kriminale te Edi Rames pergjakin samitin e BE-se ne Tiranë. Vuçiçi në Tirane, shqiptari vritet në burgun e Beogradit. Presidentja shqiptare dr.Vjosa...

Tiranë, 6 dhjetor Samiti BE-Ballkani Perëndimor sot u mbajt në ambientet e Pallatit të Kongreseve. Për mbarëvajtjen e tij, një pjesë e akseve rrugore janë...

Një shqiptar gjendet i vdekur në burgun e Beogradit. I ndjeri në trup mbante tatu figurën e Adem Jasharit dhe Skenderbeun

Oslo, 5 dhjetor -Trupi i nje shetasi norvejgez me origjine shqiptare eshte gjetur i vdekur ne burun e kryqyteti serb ne Beograd, njfton gazeta...