24.5 C
Berne
samedi 10/06/2023

Qeveria e Kosoves denon sulmet e gazetareve shqiptare dhe serbe ne Veri te Kosoves. Fton Beogradin te ndal bandat kriminale

Mitrovice, 11 dhjetor -Policia e Kosovës ka vazhduar aksionin kundër kontrabandës në Veriut, njekohesisht duke ruajtur integritetin territorial te Kosoves, ku ka hasur në rezistencë nga serbët lokalë atje, pas nje ser sulmrsh me arme dhe bomba, njofton nga Mitrovica korrespondenti i gazetes zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Qeveria e Kosoves denon sulmet e gazetareve shqiptare dhe serbe ne Veri te Kosoves. Fton Beogradin te ndal bandat kriminale. Sipas gazetes zvicerane Le Canton27.ch brenda një jave jane sulmuar pesë gazetarë te mediave te ndryshme (Dukagjini, Kallxo.com, Kossev etj..) ne Veri te Kosoves.

Sipas gazetes zvicerane Le Canton27.ch brenda nje jave jane sulmuar tre ekioe gazetaresh (Dukagjini, Kallxo.com, Kossev) ne Veri te Kosoves.

Sikur i pari i Qeverise z.Albin Jurti ashtu edhe ministri i PB z.Xhelal Sveçla ka debuar sulmet e gazetareve ne Veri te Kosoves.

Per keto sulme kane reaguar edhe asiciacionet e gazetareve ne Kosove dhe Shqiperi.

Qeveria fton autoritet e Beogradit që të ndalin provokimet dhe te mos pengojne bandat kriminale që të kryejnë punën e tyre në formë të papenguar.

Derniers articles

Ismajl Kadare: Tirana dhe Prishtina duhet jo vetëm të shqetësohen, por të veprojne me shumë për shqiptaret e diskriminuar në Luginën e Preshevës

EKSKLUZIVE - Prishtinë, 8 qershor -Shkrimtari yne i njohur me renome botërore, z.Ismajl Kadare po merr pjesë në edicionin e 23-të Panairit të Librit...

Stano nga BE ja ben « dardhe » Edi Ramës rreth nje far drafti të tij për Kosovën. Brukseli i përgjigjet Ramës se « Falemnderit, por ne...

BE vlerëson kontributin e Shqipërisë, por për Asociacionin vetëm në kuadër të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Lidhur me përgatitjen e draft-statutit për Bashkimin e...

Ish-komandanti i NATO-s, gjenerali Wesley Clark në Prishtinë: Ështe e drejtë e Kosovës që të forcojë sovranitetin e saj dhe të kontrollojë veriun si...

Prishtinë, 9 Ish-komandanti i NATO-s, gjenerali Wesley Clark, ne bisede me redaktorin per marëdhënie nderkombëtare te gazetes zvicerane ne shqip Le Canton27.ch ka thënë...

Nefail Maliqi: Me Vokrrin ne seline e UEFA-s, punuam bashk me vite te tera derisa ja arritem qellimit. Ai mbetet ambasador i futbollit kombetar...

Para pese vitesh (3 maj 2016) gazetari yne Nefail Maliqi kumton lajmin i pari nga selia e UEFAs, rrespektvisht nga Asambleja e Pergjtishme e...

Pas terrorit në Serbi kundër fëmijeve, vazhdon në Francë. Terroristi me kryq n’qafe Abdalmasih H. bërtiti « Në emër të Jezu Krishtit », pasi masakroi fëmijet...

Gjeneve, 9  qershor -Katër fëmijë, në veçanti, u plagosën me thikë gjatë një sulmi, të enjten, 8 qershor, në Annecy (Haute-Savoie). Pas terrorin kunder...