16.4 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Putin, po i fsheh fëmijët dhe të dashurit e tij në Zvicër?

Bernë, 6 mars -A po i fsheh Putini fëmijët dhe të dashurit e tij në Zvicër? (Versteckt Putin seine Kinder und Geliebte in der Schweiz?), me ket titull ka shkruar sot gazeta Blick.ch duke shtuar se ata madje kanë pasaportë të kuqe!, citon gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Presidenti rus Vladimir Putin thuhet se po fsheh katër fëmijë dhe një të dashur në Zvicër. Sipas një mediumi amerikan, dy nga fëmijët thuhet se kanë lindur në Ticino.

Në mes të luftës në Ukrainë, dalin në dritë detaje të nxehta për një familje sekrete të presidentit rus Vladimir Putin (69). Sipas një raporti të portalit amerikan Page Six, presidenti rus thuhet se po fsheh të dashurën e tij Alina Kabaeva (38) dhe fëmijët e tyre në Zvicër. Shkruan portali duke cituar një burim.

Sipas raportit, gjimnastja ritmike është « duke qëndruar në një shtëpi shumë private dhe shumë të sigurt diku në Zvicër » me katër fëmijët e tyre, tha burimi. Familja sekrete e Putinit thuhet se po qëndron në një « shtëpi të sigurisë së lartë ». Ku saktësisht nuk është e qartë nga raporti.

Marrëdhënia nuk u konfirmua kurrë
Megjithatë, një pistë të çon në Ticino, më saktë « afër Luganos ». Sipas raportit, « dy vajzat e zakonshme binjake » lindën atje në shkurt të vitit 2015. Sipas burimit, Putin dhe Kabaeva kanë gjithsej katër fëmijë së bashku, së bashku me vajzat binjake dhe dy djem. « Fëmijët të gjithë kanë pasaporta zvicerane dhe unë mund ta imagjinoj se ajo gjithashtu ka një pasaportë zvicerane, » citoi Page Six të thoshte burimi. Blick raportoi tashmë për gjurmët drejt Ticino në 2015.

Putin dhe Kabaeva thuhet se kanë një lidhje prej vitesh, por kjo nuk është konfirmuar asnjëherë zyrtarisht. Putin nuk ka komentuar kurrë për jetën e tij private. Megjithatë, dihet se ai ka dy vajza të rritura nga martesa e tij e mëparshme me ish stjuardes Lyudmila Shkrebneva (64). Megjithatë, vetë presidenti rus i mbron nga publiku. Gazeta u mbyll pas raportimit të aferës

Kabaeva është një nga gjimnastet ritmike më të suksesshme në histori. 38-vjeçari ka fituar dy medalje olimpike, 14 medalje në Kampionatin Botëror dhe madje 21 medalje në Kampionatin Evropian.

Që në vitin 2008, në Rusi qarkullonin thashetheme për marrëdhëniet e Putinit me Kabaeva. Në atë kohë, gazeta « Moskovsky Korrespondent » raportoi për këtë çështje. Vetë Kremlini i mohoi thashethemet dhe gazeta u mbyll pak kohë më vonë.

Derniers articles

Ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli: Kenia ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës!

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Republika e Kenias ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës Pacolli ka shtuar se Kenia...

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Stop the caressing of the UN and the EU towards Serbia and Vucic!.This also happened: The UN welcomes an unreached agreement?! Instead of putting...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...