15.4 C
Berne
samedi 3/06/2023

Protesta në Hagë kundër speciales. Dhjetra protestues kerkojne drejtësi!

Hagë, 3 prill -Këtë të hënë, në Hagë, para Gjykatës Speciale për krime lufte, ka filluar gjyqi i ish-presidentit kosovar, Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarëve, Jakup Krasniqi e Kadri Veseli si dhe deputetit të LVV-së, Rexhep Selmi.

Me të filluar seanca gjyqësore jashtë u mblodhën dhejtra protestues nga diaspora e Kosova për të kundërshtuar këtë gjykimin ndaj ish-krerëve të UÇK-së.

Është ish-këshilltari i presidentit, Hashim Thaçi, Adil Behramaj i cili ka dhënë një shifër rreth numrit të protestueseve.

Siq raportojne mediat kosovare ne kete proteste muarën pjese dhjetra protestues të ciet kerkuan drejetësi!

Derniers articles

Pushimet verore: Çmimet më të ulëta në ballkan dhe Evropë ato në Shqipëri. Zvicra ka emër në Shqiperi. Hoteli « Mövenpick » në Lalez Durrës me...

Ky është hoteli me modern shqiptar «Mövenpick» në Lalez Durrës vetem 20 minuta nga kryeqyteti shqiptar Tiranës, me i preferuari për shqiptarët e diasporës! Pushimet vjetore në...

Me Xherdan Shaqirin nuk ka krizë për Zvicrën

Kur është Xherdan Shaqiri në formë padyshim se nuk ka krizë edhe për lojën e kombëtares së Zvicrës. Zvicra po përgatitet për dy sfidat e...

Zvicra fton tre shqiptarë në krye me kapitenin Granit Xhaka

Treneri i kombëtares zvicerane Murat Yakin, gazetarit shqiptar te Le Canton27.ch: Jemi gati për kualifikuese të Kampionatit Evropian. Zviceta gati edhe perballe Serbisë Selektori i...

Në fjalimin e parë nga Zyra Ovale, Presidenti Biden flet për shmangien e kolapsit financiar

Presidenti Joe Biden mbajti një fjalim të premten në mbrëmje pas miratimit të ligjit për ngritjen e tavanit të borxheve që mund të marrë...

Zelensky për Putinin: Më shumë i ngjan modelit sesa presidentit

Vladimir Putin, për shkak të dëshirës së tij të vazhdueshme për t’i treguar botës diçka, duket më shumë si një manekin sesa një udhëheqës...