8.8 C
Berne
jeudi 22/02/2024

Prof. dr Arlinda Ndoci ne kongresin e Parisit me akademik boteror merr cmimin nderkombetar

Paris, 26 korrik 2018 -Profesoresha Arlinda Ndoci, mësimdhënëse në Fakultetin e Administratës Publike në Kolegjin AAB, është shpërblyer me Çmimin për punimin më të mirë shkencor, në Konferencën për Shkenca Sociale dhe Humanitare, të organizuar nga Akademia Ndërkombëtare për Shkencë, Teknologji, Inxhiniering dhe Menaxhment, që u mbajt në Paris të Francës, njfoton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Në këtë konferencë dyditore të mbajtur më 25 e 26 korrik 2018, me punimet e tyre morën pjesë rreth 100 studiues nga Franca, Italia, Gjeorgjia, Korea, Shri Lanka, etj..

Prof.Ndoci në këtë konferencë prezantoi gjetjet e saja shkencore në punimin me temën „The International Involment as A Key Sine Quo Non for Managing Internal Threats to Macedonia’s statehood”.

Derniers articles

Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qëndrueshëm”. Sipas tij, partneriteti mes...

Ky eshte krimineli serb (miku i Vucicit) i kerkuar nga Interpol per sulmin terrorist ne Kosove (Foto)

Lion, 22 shkurt -Organizata Ndërkombëtare e Policisë (Interpol) ka lëshuar një urdhër arresti për nje serb ekstremist qe deri dje idhte politikan ne Kosove...

Gazeta zvicerane demanton Vucicin ne KS te OKB-se. NZZ: Numri i serbeve po zvogelohet jo vetem ne Kosove, por edhe ne Serbi!

Berne, 22 shkurt -Ka gjithnjë e më pak serbë që jetojnë në Kosovë - dhe në Serbi gjithashtu (In Kosovo leben immer weniger Serben...

Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore

Bernë, 21 shkrut -Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore. Gazeta...

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i...