15.3 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Prishtina shënon fitore bindëse në stadiumin ‘Sami Kelmendi’

Prishtina ka shënuar fitore me rezultat 3:0 ndaj Ulpianës, në ndeshjen e javës së 16-të të elitës së futbollit të Kosovës.

Në një atmosferë të mirë sportive në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan, Prishtina importon tre pikë të mëdha.Ulpiana kërkojë pikë por nuk arriti në duel me kampionin në fuqi. Futbollisti Leotrim Kryeziu shënoi në minutën e 34-të.

Besnik Krasniqi realizon nga penalltia në minutën e 57-të, duke i dhënë qetësi Prishtinës. Në minutën e 85-të, Leotrim Kryeziu sërish shënon dhe për 0:3.

Prishtina përforcon vendin e pestë me 24 pikë, ka një ndeshje më shumë e 4 pikë me pak se lideri Gjilani, ndërsa Ulpiana mbetet në vend të shtatë me 17 sosh.

Është fitorja e dytë në pankinën e Prishtinës për trajnerin boshnjak Abdullah Ibrakoviq. /Kemajl Goca

Derniers articles

Ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli: Kenia ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës!

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Republika e Kenias ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës Pacolli ka shtuar se Kenia...

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Stop the caressing of the UN and the EU towards Serbia and Vucic!.This also happened: The UN welcomes an unreached agreement?! Instead of putting...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...