18.8 C
Berne
jeudi 6/10/2022

Presidenti i FIFA-s Infantino ne fund te muajit viziton Kosovën

Cyrih/FIFA, 16 shtator -Më 30 shtator, Infantino do të vijë në Kosovë  i pari i futbollit botëror, presidenti i FIFA-s, z. Gianni Infantino, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch nga selia e FIFA-s ne Cyrih.

Kretari i Federates se Futbollit të Kosovës Agim Ademi e ka mirëpritur ket vizite ne shefit te FIFA-s z.Infantino ne Kosovë, te cilen e ka cilesuar si nje vizite historike.

Gazetari i Le Canton27.ch drejtpersedrejti nga selia e FIFA-s

Gianni Infantino në krye të FIFA-s deri në 2023

Gianni Infantino me 5 qershor te vitit 2019 ihste rizgjidhet sërish në krye të FIFA-s. Ai mori më shumë vota në Kongresin e 69 të këtij institucioni që u zhvillua në Paris. Infantino e mori për herë të parë drejtimin e institucionit numër 1 të futbollit botëror në vitin 2016, pas largimit të Sepp Blatter. Ai ishte kandidatura e vetme në këto zgjedhje, duke fituar kështu një mandat të dytë 4-vjeçar, deri në vitin 2023.Fans setzten sich jahrelang für die Akzeptanz des Kosovo ein

Derniers articles

Le Canton27.ch nga Praga: Nga punimet e dites se pare te samiti Europian. Dr.Vjosa Osmani dhe Edi Rama po prezentojne denjesisht dy shtet...

Pragë, 6 tetor -Sot ne kryeqytetin cek, në Pragë po mbahet samiti i Komunitetit Politik Evropian. Prr dy dite rresht do qendrojne kokokevme koke lidert evropian...

Le président Bajram Begaj a reçu aujourd’hui les lettres de créance diplomatiques de la nouvelle ambassadrice de Suisse, Ruth Huber

Berne/Tirana, 6 octobre - A partir d'aujourd'hui, la Suisse a un nouvel ambassadeur en Albanie : Mme. Ruth Huber a présenté ses lettres de...

Presidenti Bajram Begaj pranoi sot kredencialet diplomatike për ambasadoren e sapo emëruar të Zvicrës Ruth Huber

Berne/Tirane, 6 tetor -Duke nisur nga sot Zvicra ka një ambasadore të re në Shqipëri: Zj. Ruth Huber paraqiti kredencialet tek Presidenti i Shqipërisë...

FEDPOL hetime ne Gjenevë: Diplomatët ndihmuan mafien të pastronte 500 milionë në Zvicër

Gjenevë, 5 maj -Mafia solli lireta të vjetra italiane në Zvicër për t’i pastruar. Diplomatët dhe masonët do të kishin ndihmuar në përfundimin e...

Ambasada Zvicerane shpalos platformën për punësimin e të rinjve

Qeveria Zvicarane po zhvillon platformën për punësimin e garantuar për të rinj, në kuadër të bashkëpunimit me Qeverinë e Republikës së Kosovës. Kështu ka bërë...