14 C
Berne
jeudi 13/06/2024

Presidenti i Amerikës Joe Biden uron myslimanët ne mbare botën muajin e shenjët të Ramazanit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, e ka uruar komunitetin mysliman në ShBA dhe në mbarë botën me rastin e fillimit të muajit të shenjë islam të Ramazanit.

“Administrata Biden-Harris u uron komuniteteve myslimanë në të gjithë vendin dhe në mbarë botën një Ramazan të bekuar dhe paqësor. Ramazan Karim”– thuhet në deklaratën e presidentit Biden, të publikuar në uebfaqen zyrtare të Shtëpisë së Bardhë.

Derniers articles