12.5 C
Berne
mardi 21/05/2024

Policia zvicerane arreston dy shqiptarë, dyshohen për kultivim të marihuanës

Cyrih, 22 gusht -Policia zbulon një mega plantacion të paligjshëm kërpi në Oberglatt ZH. Policis ka arrestuar dy shqiptarë qe drejtonin një plantacion të paligjshëm kërpi në të cilin jetonin edhe ata. Tani ata duhet të përgjigjen para autoriteteve, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Të premten në mëngjes, policia kantonale e Cyrihut kontrolloi një fabrikë të brendshme për kërpin CBD në Oberglatt ZH. Sidoqoftë, në vend të kërpit të lejuar CBD, në këtë objekt u rritën rreth 550 bimë amë për prerje të paligjshme të kërpit THC.
Po ashtu në objekt policët kanë gjetur edhe dy shqiptarë (22 dhe 38 vjeç), nga të cilët më i madhi qëndronte ilegalisht në Zvicër. Dy burrat jetonin në objekt dhe, sipas njohurive të deritanishme, mund të kenë punuar atje për një klient ende të panjohur.

Më shumë informacion
Bimët e kërpit u asgjësuan në mënyrë profesionale dhe uzina u çmontua.
Të dy burrat u raportuan për rritjen e marihuanës dhe i moshuari u akuzua gjithashtu për shkelje të ligjit federal për të huajt dhe integrimin dhe u dërgua në zyrën e prokurorit publik në Winterthur/Unterland.

Derniers articles