11.3 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Politikani zviceran me plis të bardhë kërkon votën e shqiptarëve në Gjenevë

Veprimtari Sali Bislimi, i cili jeton në Zvicër, ka bërë thirrje që në zgjedhjet e balotazhit, ne raundin e dyte që do të mbahen këtë të diel (28 mars) në Gjenevë, shqiptarët të votojnë për politikanin zviceran, Pierre Maudet, që është pjesë e listës “Liberté et justice sociale”, shkruan gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Bislimi ka takuar sot Pierre Maudet dhe ka postuar një fotografi me të, ku ai mban në kokë plisin e bardhë.

 

Postimi i plotë i tij:

Miqe të mi,
Bashkëatdhetarë të dashur në Kantonin e Gjenevës!
Jemi në javen finale të punës për të mbeshtetur mikun tonë z, Pierre Maudet, që në votimet e së dielës që vjen të del triomfues si ministër në qeveri.
Pierre-in e kemi me plisin e bardhë, plisi që bartë historinë tonë, vuajtjet tona, përpjekjet tona me zemra të bardha për liri shtetformim dhe integrim.
Me miqë mbahet shtëpia, ndërtohet diplomacia dhe harmonia jonë me të tjerët.
Mos harroni mos neglizhoni t’i japim mbeshtetjen vëllazërore mikut tonë të çmuar Pierre, emër që simbolizon Gurin.
Gurë gurë bëjmë Kalanë me Pierre-in bashkë.
Jetësisht respekt dhe ju jam shumë mirënjohes!!!

Derniers articles

Ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli: Kenia ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës!

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Republika e Kenias ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës Pacolli ka shtuar se Kenia...

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Stop the caressing of the UN and the EU towards Serbia and Vucic!.This also happened: The UN welcomes an unreached agreement?! Instead of putting...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...