6.7 C
Berne
mardi 21/03/2023

Policia zvicerane gjashte kosovare. Ju Konfiskohen 35 kg. droge dhe 80 mijë franga

Berne, 9 mars -Policia e kantonit të Friburgut ka arritur të gjurmojë dhe shkatërrojë një rrjet të trafikut të drogës. Janë konfiskuar 35 kilogramë lëndë narkotike dhe rreth 80 mijë franga, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch duke ju teferuar burimeve te policise kantonale

Raportohet rreth tetëdhjetë persona, prej te cileve policia ka arrestuar gjashtë persona janë arrestuar.

Policia e kantonit të Friburgut zbuloi një rrjet të trafikut të drogës! U konfiskuan 35 kilogramë lëndë narkotike dhe rreth 80 mijë franga. Droga e konfiskuar përfshinte 2.5 kilogramë kokainë të pastërtisë së lartë.

Sipas një deklarate të mërkurën, katër burra 27 dhe 28 vjeçarë nga Zvicra dhe Kosova formuan bërthamën e rrjetit. Ata e kryenin tregtinë nga Romont FR. Megjithatë, nuk raportohen vetëm ata dhe pjesëtarët e tyre të unazës, por edhe konsumatorët.

Hetimi zgjati gati një vit. Gjashtë persona janë aktualisht në paraburgim. Megjithatë, rreth tetëdhjetë persona janë raportuar në prokurorinë publike nga policia.

Derniers articles

Sali Berisha në ATV: Arsytimi i Vuçiqit pse nuk e firmosi marrëveshjen nuk është i sinqertë, ja çfarë po fshehë ai

Kryetari i PD-së, Sali Berisha, në emisionin “A23” në ATV, tha se arsyetimi i presidentit serb, Aleksander Vuçiq për të mos e firmosur marrëveshjen...

Shefi OKB-se mbeshtet marreveshjen e Ohrit mes dy shteteve fqinje Kosoves dhe Serbise

Berne, 20 mars -Sekretari i Përgjithshëm mirëpret njoftimin e fundit nga Bashkimi Evropian për një marrëveshje nga palët për zbatimin e Marrëveshjes për rrugën...

Nga Brukseli ne Ohër, Zotimi gojor ka peshe!..

Shkruan: Muhamet MAVRAJ Zotimi gojor ka peshe, por eshte dicka tjeter nga nenshkrimi i dokumenteve. Dialogu, bisedimet, takimet jane me te mira sesa izolimet ose konfliktet...

Përfunduan diskutimet maratonike në Ohër mes Kurtit dhe Vucicit nën patronazhin e BE-së. Arrihet marreveshje, por presidenti serb refuzoi te nenshkruaj

Oher, 18 mars -Rundi i bisedimeve maratonike mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë pas 12 oresh ka përfunduar. Mesohet se ka një dakordim mes...

Le Conseil fédéral adopte le rapport sur l’exercice du droit de vote depuis l’étranger

Berne, 17 mars Lors de sa séance du 17 mars 2023, le Conseil fédéral a adopté un rapport sur l’exercice du droit de vote...