20.4 C
Berne
jeudi 13/06/2024

Policia zvicerane arreston shqiptarin 23-vjeçar me 10 kg. drogë

Bernë, 7 qershor -Pas kontrollit të një 23-vjeçari mbrëmjen e së mërkurës në stacionin e trenit në Grenchen (SO), policia ka kapur më shumë se dhjetë kilogramë drogë tek shqiptari 23-verjcar i cli me pas u arrestuar, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar policise kantonale.

Policia zbuloi një pjesë të drogës në çantën e shpinës së burrit, siç njoftoi policia kantonale e Solothurnit të premten.

Gjatë një kontrolli të mëtejshëm në vendndodhjen e burrit në Grenchen, policia sekuestroi gjithsej më shumë se dhjetë kilogramë amfetaminë, heroinë dhe kokainë dhe disa dhjetëra mijëra franga cash. Policia ka nisur hetimet.

Derniers articles