3.5 C
Berne
samedi 9/12/2023

Policia zvicerane arreston dy shqiptarë

Bernë, 1 nentor -Policia ka gjetur dy hajdutë të dyshuar në dollap Policia kantonale e Cyrihut kontrolloi një apartament në Winterthur të hënën në mëngjes në lidhje me vjedhjet. Janë arrestuar dy kosovarë të moshës 30 dhe 40 vjeç, të cilët ishin fshehur në një dollap, njfton gazeta zvicerane ne ship Le Canton27.c, duke ju referauar burimeve te policise kantonale.

Mirëpo, ishte e dëgjueshme se në banesë kishte njerëz, shkruan policia kantonale e Cyrihut. Pas konsultimit me prokurorin publik përgjegjës, shërbimet emergjente kanë kontrolluar banesën.

Gazeta zvicerane Le Canton27.ch ka mesuar se dy kosovarët po qëndronin ilegalisht në Zvicër. Në banesë ndodheshin edhe qiramarrësja 25-vjeçare dhe një grua tjetër 43-vjeçare. Ata u arrestuan gjithashtu. Gjatë kontrollit, policia ka gjetur mjete për vjedhje. Dy kosovarët dyshohet se kanë kryer grabitje. Qëndrimi juaj në Zvicër është i paligjshëm.

Derniers articles

Kim Mehmeti: UÇK-ja vlera më e madhe shqiptare, s’mund të njolloset

Kim Mehmeti: UÇK-ja vlera më e madhe shqiptare, s’mund të njolloset 08 dhjetor 2023| 00:27 Publicisti dhe shkrimtari Kim Mehmeti ka deklaruar se Ushtria Çlirimtare e...

Amerika i kthen shpindën. Ukraina i kthet Zvicres.. Ignazio Cassis dëshiron të rindërtojë Ukrainën

Brrne, 8 dhjetor -Këshilli Federal dëshiron të kontribuojë në rindërtimin e Ukrainës në shumën prej gjashtë miliardë frangash. Por ndryshe nga sa ishte planifikuar,...

OKB, UNESCO e njeh traditën e iftarit të Ramazanit si trashëgimi kulturore

Gjeneve, 8 dhjetor -Agjencia kulturore e OKB-së e njohu të mërkurën iftarin, vaktin që prish agjërimin gjatë muajit të shenjtë mysliman të Ramazanit, në...

Një gazetar shqiptar zgjidhet anëtar i komitetit të Shoqatës së Gazetarëve Ndërkombëtar (APES) në Gjenevë

Photo: Pierrem Virot (APES) Gjenevë, 8 dhjetor -Shoqata e Gazetarëve të huaj në Zvicër dhe Liechtenstein-APES (The Foreign Press Association in Switzerland and Liechtenstein) me...

Zvicër, Këshilli Federal vendos të përgatisë një mandat negociues me Bashkimin Evropian

Bernë, 7 dhjetor -Këshilli Federal udhëzon FDFA të zhvillojë një mandat negociues me Bashkimin Evropian Në mbledhjen e tij të 8 nëntorit 2023, Këshilli...