7.5 C
Berne
vendredi 31/03/2023

Policia serbe arreston nje “zviceran” me 13 kg.droge

Pirot 22 gusht -Ne Pirot (ne piken kufitare-Gradine) policia serbe sot ka kapur më shumë se 13 kilogramë droge (heroinë). Gjate kontrollit rutinor policia doganore, drogen e ka gjetur ne veturen me targa te Zvicres duke atrestuar R. M (31) nën dyshimin për kryerjen e krimit të prodhimit dhe shpërndarjes së paautorizuar të narkotikëve, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve te Ministrisë se Puneve te Mbendshme dhe Policisë Kufitare.

Mesohet se gjate kontrollit të automjetit « Porsche Hybrid » me targa zvicerane në hyrje të Republikës së Serbisë, i drejtuar nga MR, policia gjeti 51 pako me heroine.

I dyshuari R.M eshte arrestuar dhe do mbahet deri në 48 orë, i cili do të sillet në prokurorinë kompetente, së bashku me një kallëzim penal.

Derniers articles

Berna dhe Tirana nënshkruajnë marrëveshje deri në 2026! Financim e digjitalizimit te KQZ me 1.2 milione CHF

Titane, 24 mars -Në kuadër të bashkëpunimit për dixhitalizimit, Tirana ka nënshkruar sot marrëveshje nje marreveshje me autoritet e Bernes deri në 2026 me...

Historike, emri i Kosovës, për herë të parë pas 20 vitesh, nuk permendet ne raportin e OKB-së anti drogë. Ja cfare thuhet për Shqiperine...

Gjenevë/ UN, 31 mars -Organizata e Kombeve të Bashkuara ka publikuar këtë të enjte  raportin për prodhimin e kokainës në nivel global. Në raportin...

Sipas raportit të OKB-së, Shqipëria dhe Serbia bëjnë kontrabande të hapur të drogës, Kosova nuk përmendet pas 20 vitesh

Gjenevë/ UN, 31 mars -Organizata e Kombeve të Bashkuara ka publikuar këtë të enjte  raportin për prodhimin e kokainës në nivel global. Në raportin...

Ramazani ne burgun e Scheveningenit / Nga Haga tregojnë se Thaci, Veseli dhe te tjerët a po agjërojnë…

Hagë, 30 mars -Njerezit, ata te komuniteti muslimanë ne lufte e ne burgje kane mbajtur ramazanin. Edhe në luften e fundit perballe Serbise lufëtarete...

Rekord: Diaspora shqiptare nga Zvicra vitin e kaluar ka dërguar në Kosovë rreth 100 milionë CHF

Prishtinë, 30 mars -Diaspora vazhdon të luaj një rol shumë të rëndësishëm në ekonominë e Kosovës. Përgjatë një viti nga mërgimtarët dërgohen para të...