0.6 C
Berne
mercredi 7/12/2022

Policia serbe arreston nje “zviceran” me 13 kg.droge

Pirot 22 gusht -Ne Pirot (ne piken kufitare-Gradine) policia serbe sot ka kapur më shumë se 13 kilogramë droge (heroinë). Gjate kontrollit rutinor policia doganore, drogen e ka gjetur ne veturen me targa te Zvicres duke atrestuar R. M (31) nën dyshimin për kryerjen e krimit të prodhimit dhe shpërndarjes së paautorizuar të narkotikëve, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve te Ministrisë se Puneve te Mbendshme dhe Policisë Kufitare.

Mesohet se gjate kontrollit të automjetit « Porsche Hybrid » me targa zvicerane në hyrje të Republikës së Serbisë, i drejtuar nga MR, policia gjeti 51 pako me heroine.

I dyshuari R.M eshte arrestuar dhe do mbahet deri në 48 orë, i cili do të sillet në prokurorinë kompetente, së bashku me një kallëzim penal.

Derniers articles

Zvicra humbi sepse i njoruan portugezet, duke menduar se janë të dobët si serbët. Shaqiri dhe Xhaka kërkon falje nga tifozët

 "T’mos harrojme se ndeshja e sontme ishte Zvicra me Portugalin, kurse me 2 dhjetor ishte ndeshja “Kosova” me Serbine!....", ka shkruar gazeta zvcerrane ne...

Rama te ndal urgjent dhunen politike dhe fizike mbi lideret shqiptar?!

Shkruan: Jola HYSAJ Deklarimet në media të një sërë aktorësh kryesorë politikë që shprehen në një farë mënyre kundër aktit te dhunes ndaj kreut te...

Sonte në orën 20:00: Zvicra–Portugalia, ndeshje historike. Ne vijen e pare te « frontit » Shaqiri dhe Xhaka

Bernë, 6 dhjetor -Ky është një ndeshtje dhe rast historike! Zvicra mund të arrijë një çerekfinale të parë të Kupës së Botës që nga...

Dështon atentati i bandave te Edi Rames ndaj liderit te shqiptareve Sali Berisha. « Lirojeni agresorin, autori është ulur në samit », tha Berisha

Një person ende i pa identifikuar ka sulmuar Sali Berishën gjatë marshimit të tij në protestë. Ai menjëherë është neutralizuar nga truprojat. Ende nuk dihet...

Bandat kriminale te Edi Rames pergjakin samitin e BE-se ne Tiranë. Vuçiçi në Tirane, shqiptari vritet në burgun e Beogradit. Presidentja shqiptare dr.Vjosa...

Tiranë, 6 dhjetor Samiti BE-Ballkani Perëndimor sot u mbajt në ambientet e Pallatit të Kongreseve. Për mbarëvajtjen e tij, një pjesë e akseve rrugore janë...