12.6 C
Berne
mercredi 25/05/2022

Policia kosovare kap me drogë “zviceranin” me Range Rover

Prishtinë,14 maj -Gjatë nje kontrolli rutinore, polica kosovare ne Prishtinë sot ka ndaluar nje të ri “ziviceran” me nje Rang Rover me traga zvicerane tek te cili eshte gjetur ndrogë, njofton nga Prishtina korrespondeti i gazetës zvicerane në shqip Le Canton27.ch, duke ju referuar burimeve policore.

Gjatë ketij kontrollt tek i riu policia kosovare ka  gjetur drogë (marihuanë)..Mesohet se organet e rendit kane ndalur veturën Range Rover me targa zvicerane, të cilën ishte duke e vozitur një 20-vjeçat (emri i njohur per policine) i cili kishte ardhur nga Zvicra per pushime ne Kosovë.
Policia duek mos dhene shumen e konfiskimit te droges, ka njftuar se i riu 20-vjeçar eshte dërguar në Stacion Policor ndaj te cilit po zhvillohen hetime nga prokuroria  me akuze “Posedim i paautorizuar të substancave narkotike, psikotrope ose analoge”. 
Substancat narkotike të llojeve të ndryshme çdo herë e më shumë po përdoren nga të rinjtë kosovarë, ku vetëm në Polici raportohen dhjetëra raste gjatë një jave.

Derniers articles

Kryetari i Kiev-it, ukrainasi Klitschko me duar me gjak ne Davos: Falemnderit Kosove, falemnderit shqiptare! Pasi ju u cliruat nga Serbia edhe ne do...

Davos, 25 maj -Kampioni botëror i boksit, ukrainasi, Witalij Klitschko (41), kryetar i Kiev-it vjen me duar me gjak nga fronti i luftës në...

Jeta Statovci, e cila i tha sot JO Trustit, por që më 2020 kishte tërhequr 10 përqindëshin

Prishtinë, 25 maj -Deputetja e Vetëvendosjes, Jeta Statovci e cila sot i tha jo Trustit ka deklaruar si të hyra mbi 16 mijë euro. Si...

Samiti boteror ne Davos ben “tête-à-tête” dy kryeministrat shqiptar nga Kosova dhe Mali i zi dhe liderë tjere nga ballkani

Kryeministri shqiptar nga Kosova Albin Kurti  sot ne Samitin nderkombëtar Davos mori pjese ne panelin e debatit me temën “Dialogu i Diplomacisë për Ballkanin Perëndimor”...

Zëvendëspresidenti i Zvicrës, Alain Berset takoi kryeministrin kosovar Albin Kurtin ne Davos. Berna e gatshme te mbeshtes anetaresimin e Kosoves ne KE dhe...

Nga takimi i zevendes presidentit te Zvicres z.Alain Berset me patroni i Qeverise se Kosovës Albin Kurti ne Forumin Ekonomik Boteror (Foto Le Canton27.ch) Davos,...

Kryeministri Kurti sot ne diten e dyte ne Davos po vazhdon takimet me personalitete dhe biznesmen boteror

Davos, 23 maj (Nefail Maliqi) -Davos 2022 do të tuboj rreth 2,500 liderë boteror nga politika, biznesi, shoqëria civile dhe media të marrin pjesë...