0.6 C
Berne
mercredi 7/12/2022

Policia kap 320 kg drogë. Arrestohen tre persona: një shqiptar, nje serb dhe një grek

Selanik, 30 janar -Policia greke kapi mbi 324 kg drogë (kokainë) ne Selanik. Arrestohet banda « multietnike » te trafikut te droges ne ballkan. Sipas policise, droga e konfiskuar vlene prej 100 milion eurosh, njofton gazeta zvicerane ne shqip « Le Canton27.ch »

Policia greke njoftoi të shtunën se ata kishin kapur « 324 kg kokainë të pastër » në qendër të qytetit të Selanikut (veri) dhe arrestuan tre persona, udhëheqës të dyshuar « të një rrjeti ndërkombëtar të trafikut të drogës ». Sipas një burimi policor, tre personat e arrestuar janë një shqiptar, një grek dhe një serbe. Ky i fundit eshtë edne ne arrati.

 
« Në një operacion të koordinuar që u zhvillua të Premten në qendër të Selanikut (qyteti i dytë më i madh në Greqi), tre burra u arrestuan në flagrancë ndërsa kryenin një transaksion, » tha një deklaratë e policisë. Në një apartament ku jetonte një nga këta njerëz të arrestuar, policia zbuloi « 324 kg kokainë në 260 pako » të destinuara për t’u shitur në Greqi, sipas këtij teksti.

Policia vlerëson se fitimi për rrjetin nga shuma e kapur do të arrinte në 100 milion euro. E vendosur në Evropën Jug-Lindore, Greqia është pjesë e Gadishullit Ballkanik, i konsideruar një qendër për trafikun e drogës.

Derniers articles

Rama te ndal urgjent dhunen politike dhe fizike mbi lideret shqiptar?!

Shkruan: Jola HYSAJ Deklarimet në media të një sërë aktorësh kryesorë politikë që shprehen në një farë mënyre kundër aktit te dhunes ndaj kreut te...

Sonte në orën 20:00: Zvicra–Portugalia, ndeshje historike. Ne vijen e pare te « frontit » Shaqiri dhe Xhaka

Bernë, 6 dhjetor -Ky është një ndeshtje dhe rast historike! Zvicra mund të arrijë një çerekfinale të parë të Kupës së Botës që nga...

Dështon atentati i bandave te Edi Rames ndaj liderit te shqiptareve Sali Berisha. « Lirojeni agresorin, autori është ulur në samit », tha Berisha

Një person ende i pa identifikuar ka sulmuar Sali Berishën gjatë marshimit të tij në protestë. Ai menjëherë është neutralizuar nga truprojat. Ende nuk dihet...

Bandat kriminale te Edi Rames pergjakin samitin e BE-se ne Tiranë. Vuçiçi në Tirane, shqiptari vritet në burgun e Beogradit. Presidentja shqiptare dr.Vjosa...

Tiranë, 6 dhjetor Samiti BE-Ballkani Perëndimor sot u mbajt në ambientet e Pallatit të Kongreseve. Për mbarëvajtjen e tij, një pjesë e akseve rrugore janë...

Një shqiptar gjendet i vdekur në burgun e Beogradit. I ndjeri në trup mbante tatu figurën e Adem Jasharit dhe Skenderbeun

Oslo, 5 dhjetor -Trupi i nje shetasi norvejgez me origjine shqiptare eshte gjetur i vdekur ne burun e kryqyteti serb ne Beograd, njfton gazeta...