2.7 C
Berne
jeudi 1/12/2022

Policia serbe i merr shqiptarit nga Presheva orën nga dora me vlerë prej 87,000 franga?!

Horogosht 20 mars -Një orë e shtrenjtë e markës së famshme « Hublot Bigbeng », me vlerë 87,000 franga zvicerane, u sekuestrua në vendkalimin kufitar Horgos te nje vozitësi 50 vjecar nga Presheva, në veturën e të cilit u gjet ora, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Mesohet se ky mesoburr nga Presheva udhëtoi me një mik nga Sllovakia nga Bratislava në Tiranë me një « Audi » me targa Sllovake.

Ai ne doganë nuk raportoi asgjë me vlerë. Por gjatë kontrollit, u gjet një qese letre në ulesen e pasme të makinës, new te cilen ishte mbeshtjellur një kuti bosh të një ore dore « Hublot Bigbeng » me një çertifikatë, në të cilën ishte data e blerjes 3 Mars 2021..

Shoferi së pari mohoi që ora nga kutia e gjetur ishte aty fare, dhe pastaj ai ia tregoi doganierit shoqëruesit të tij, i cili mbante orën e përmendur në dorën e majtë

Një procedurë e kundërvajtjes ishte filluar kundër shoferit nga Presheva para gjykatës kompetente, dhe ora e çmuar, që pretendohet se është marrë në Bratislavë për një mik nga Tirana, do të mbahet deri në fund të procedurës.

Njoftohet se bizhuteritë prej ari dhe sendet me vlerë, posaçërisht mallrat e blera rishtas, kërkohet të raportojnë gjatë kalimit të kufirit.

Derniers articles

Në Kosovën e lirë, pas luftës u vranë mbi 30 femra. Shifer kjo e madhe, sikur « burrat » i kanë shpallur luftë grave shqiptare?!

Prishtinë, 1 dhjetor -Mbrem ne kyreqytetin kosovar ne Prishtine ka ndodhur nje vrasje makabre, ku burri vret gruan shtatëzënë, nje dite para lindjes. Kjo...

Masat për të marrë pasaportën / Zvicra e shtrëngon, Gjermania i shliron…

Pasaporta e Zvicres  është më elitare e Evropës - dhe askush nuk dëshiron ta ndryshojë atë! Për të marrë një pasaportë zvicerane, pengesat janë jashtëzakonisht...

FIFA publikon emrin e arbitrit qe do ta udheheq ndeshjen mes Serbisë dhe Zvicrës

Cyrih, 30 nentor -FIFA sot ka bërë të ditur emrin e arbitrit për ndeshjen e së premtes mes Zvicres dhe Serbisë në orën 20:00...

Sot kemi bërë një hap të duhur për qyterarët e Kosovës drejt udhëtimit pa viza. Presim që PE ta zbatojë

Skruan: Jan Lipavský, Ministër çek i Punëve të Jashtme Ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së ranë dakord sot për mandatin negociator të Këshillit për rregulloren për...

Gazetari ndërkombëtar Nefail Maliqi jep lajmin e parë nga Brukseli për ngjyrën jeshile te BE-së për liberalizimin e vizave për qytetaret e Kosovës

Bruksell, 30 Nëtnor -Ambasadorët e Shteteve Anëtare të Bashkimit Evropian këtë të mërkurë kanë rënë dakord për mandatin negociues të Këshillit për rregullacionin për...