22.1 C
Berne
samedi 25/06/2022

Policia gjermane arreston një shqiptar në aeroportin e Frankfurtit për vrasjen e një polici shqiptar

Bernë, 4 jkanar -Policia gjermane ka arrestuar sot një shqiptar (42) ne aerportin e Frankfurtit para se te niset per Stamboll. Ai akuzohet per vrasjen  e nje polici, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch due ju referuar burimeve te policise gjermane.

Shqiptari i zhdukur pasi kreu një pjesë të dënimit për bashkëpunim në vrasjen e një efektivi të lartë të policisë në Shqipëri dy dekada më parë.

Mesoburri shqiptar, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, u arrestua naten e vitit te ri teksa po përpiqej të udhëtonte për në Stamboll, sipas një deklarate nga policia federale.

Derniers articles

Lazim Destani takon ish-shefin e NATO-s Lordi George Robertson. Biseduan per Kosoven 23 vjet pas bombardimeve dhe shqiptaret ne Ballkan

I ftuar nga Rrjeti i Lidershipit Europian në Londër, ne Konferencën që po mbahet në ambientet e Parlamentit Britanik, pjesëmarrjes ishte edhe biznesmeni i...

Nga fjalimi i ministrit te  Shendetesise se Maqedonise Veriore z.Bekim Sali ne punimet e Asamblesë së 75-të se WHO

Gjeneve, UN 22 maj –Ne seline e Organizates Botere te Sendetesise ne Gjeneve po zhvillohen punimet gjashteditore (22–28 maj) e Asamblesë së 75-të se...

Nga punimet e Kongresit te XIV-të Europian te AMFE ne Shkup. Ministri i shendetesise Sali dhe presidentja Dollenberg: Te vazhdoje kjo tradite bashkepunimi me...

hkup, 23 qershor -Sot ne Skup u mbajtë me sukxsese Kongresi i XIV-të Europian nga Federata Mjekët Shqiptarë Europë , me udhëheqjen e shkëlqyer...

Psikologja ne Gjermani Shkendije Berisha-Pacolli: Pasojat e luftes ne Kosove edhe sot ndihen ne diaspore. Keta njerez me trauma kane nevoje per ne, dhe...

Shkendije Berishen-Pacolli Këshilltare e Psikologjise në ne Wirges te Gjermanise Shkendije Berishen-Pacolli nuk eshte emer i panjohur sidomos ne mjedisin ku jeton dhe veperon, ne...

Pacolli: Unë sfidoj këdo, sepse e verteta eshte ne anen time!

Shkruan: Behgjet PACOLLI «Nuk ka askush, as minister, ads kryeminister i ndonje qeverie e kushdo qofte ai, te cilit i kam keekuar ndonje favor, ku...