15.3 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Policia gjermane arreston dy shqiptarë që dhunonin vazhdimisht një kameriere në tualet. Nis procesi gjyqësore kunder tyre

Bernë, 30 janar -Ata thuhet se kanë dhunuar viktimën e tyre (35) me brutalitet të paimagjinueshëm edhe ate ne menyre te perseritshme. Në fillim të procesit, megjithatë, dy burrat janë shumë frikacakë për të treguar rrfimin e tyre te trishtueshëm, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve te policise dhe mediave gjermane.

Seanca para gjykatës rajonale filloi të hënën. I akuzuari – kuzhnier E. K (25) dhe piktori J.B (23) – u fshehën derisa fotografët duhej të largoheshin nga dhoma!

Sipas prokurorit, dy shqiptarët e akuzuar janë mes të ftuarve në një kafene në Oranienburger Straße (Wittenau). Kamarierja S. L. (35) në turneut e natës, pak para mbylljes, ajo dëshiron të kontrollojë tualetet kur një burrë i bllokon papritur rrugën. Ai përpiqet ta puthë. Është ky E.K Kamerierja e ka kundërshtuar, duke e larguar sulmuesin.

Papritur vjen një burrë tjetër, J.B Ajo nuk ka asnjë shans kundër asnjërit prej tyre. Ajo është shtyrë në tokë dhe eshte detyruar të durojë tmerrin.

Ajo lutet: “Më leni të shkoj.” Madje premton të mos i tregojë askujt. Por autorët nuk kanë mëshirë. Derisa të bjerë një trokitje e fortë në derë nga jashtë – policia.

Vetë të pandehurit heshtin për akuzat. Një oficer policie që ndodhej në vendin e krimit thotë si dëshmitar: “Gruaja ishte shumë e mërzitur. Ishte e vështirë të komunikoje me të.” Ajo u ul e strukur në paradhomë. Make-up në fytyrën e saj të lyer me lot. Tualeti u shkatërrua totalisht, sterna u gris. Dhe ujë kudo.

Dhe të akuzuarit, ishin agresivë kur u arrestuan. Dhe bërtisnin se nuk kishin bërë asgjë.

Derniers articles

Ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli: Kenia ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës!

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Republika e Kenias ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës Pacolli ka shtuar se Kenia...

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Stop the caressing of the UN and the EU towards Serbia and Vucic!.This also happened: The UN welcomes an unreached agreement?! Instead of putting...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...