17.3 C
Berne
samedi 25/06/2022

Policia e Kosovës sekuestron 3.000 CHF të falsifikuara..

Prishtinë 10 shkurt -Nje burre kosovar i ka raportuar policisë se një person deri më tani i panjohur i ka dhënë një mi (1000) franga zvicerane për ti konvertuar në euro. Policia e Kosovës sekuestron 3 mijë franga zvicerane të falsifikuara, njofton nga Prishtina korrespeodniti i gazets zvicerane ne sqhip Le Canton27.ch

Rasti i frangave te falsifikuara ka ndodhur nme kryeqytetin e Kosovës, rrespektivisht  në rrugën “Dëshmorët e Kombit”

Nga ankuesi janë sekuestruar 1×1000 franga zvicerane të cilat dyshohet se janë të falsifikuara, po ashtu edhe nga dëshmitari janë sekuestruar 2×1000 franga për ekzaminim.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, rasti vazhdon të hetohet.

Nk este kjo ehart e apère qe polcia kosvare zbulon apo skekuestron franga zvicerane, nse kemi parasysh rastin e fundit në Suharekë  ku policia ku hasi ne 10.200 CHD të falsifikuara. Do shtuar se  Serbia dhe Kosova prijne ne ballkan për falsifikimine monedha zvicerane, sjhrkuan agzeta zvcerane ne shqip Le Canton27.ch

Sipas gazetës zvicerane në shqip Le Canton27.ch ne Kosovë nuki kalon vjit qe polcia ne rajon t’mos arrestoj apo t’mos zbuiloj monedha te flasifikuar, simdos fraga zvicerane. Mjaftoine keta tituj te mediave në Prishtinë: “Konfiskohen franga zviceranefalsifikuara në Gjakovë (23gusht 2017); “Polcia e Kosovës arreston kater persona për një thes monedha plot më Franga të falsifikuara” (26 tetor 2018)

Faslfikimi i monedhave zvicerane ne Kosovë, nisi para nje decenie, kur policia kosovare kishte arrestuar dy persona ne vitin 2013 ne Gjilan pasi tek ta gjeten monedha te falsifikuara.

Falsifikimi i monedhave zvicerane me te madhe ndodhe edhe ne Serbi. Te kujotjme se vitine  kaluar policia serbe ka zbuluar nje burre qe paguante prostituat serbe me monedha zvicerane falce.

Burri i ka paguar një gruaje 2000 euro të falsifikuara gjatë takimit të parë dhe më pas 10.000 franga false zvicerane një prostitute tjetër. ” kane shkruar gezatat e Beogradit (Muškarac je platio jednoj ženi 2.000 falsifikovanih evra tokom prvog sastanka, a zatim 10.000 lažnih švajcarskih franaka drugoj prostitutki.), transmeton gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch

Derniers articles

Lazim Destani takon ish-shefin e NATO-s Lordi George Robertson. Biseduan per Kosoven 23 vjet pas bombardimeve dhe shqiptaret ne Ballkan

I ftuar nga Rrjeti i Lidershipit Europian në Londër, ne Konferencën që po mbahet në ambientet e Parlamentit Britanik, pjesëmarrjes ishte edhe biznesmeni i...

Nga fjalimi i ministrit te  Shendetesise se Maqedonise Veriore z.Bekim Sali ne punimet e Asamblesë së 75-të se WHO

Gjeneve, UN 22 maj –Ne seline e Organizates Botere te Sendetesise ne Gjeneve po zhvillohen punimet gjashteditore (22–28 maj) e Asamblesë së 75-të se...

Nga punimet e Kongresit te XIV-të Europian te AMFE ne Shkup. Ministri i shendetesise Sali dhe presidentja Dollenberg: Te vazhdoje kjo tradite bashkepunimi me...

hkup, 23 qershor -Sot ne Skup u mbajtë me sukxsese Kongresi i XIV-të Europian nga Federata Mjekët Shqiptarë Europë , me udhëheqjen e shkëlqyer...

Psikologja ne Gjermani Shkendije Berisha-Pacolli: Pasojat e luftes ne Kosove edhe sot ndihen ne diaspore. Keta njerez me trauma kane nevoje per ne, dhe...

Shkendije Berishen-Pacolli Këshilltare e Psikologjise në ne Wirges te Gjermanise Shkendije Berishen-Pacolli nuk eshte emer i panjohur sidomos ne mjedisin ku jeton dhe veperon, ne...

Pacolli: Unë sfidoj këdo, sepse e verteta eshte ne anen time!

Shkruan: Behgjet PACOLLI «Nuk ka askush, as minister, ads kryeminister i ndonje qeverie e kushdo qofte ai, te cilit i kam keekuar ndonje favor, ku...