12.3 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Poetja nga Medvegja Majlinda Shaqiri vjen me librin e saj te pare me poezi: Ne sytë e diellit

Prishtinë, 22 tetor -Pas nje pune me shume dashuri dhe perkushtim, doli ne drite libri i pare i poeteshes nga Lugina e Presheves, rrespektivisht nga Medvegja e (Maj) Linda Shaqirit te titulluar « Ne syte e diellit » botuar nga shtepia botuese « Lena Graphic », njofton gazeta zvicerane ne gjuhen shqipe « Le Canton27.ch »
Petesha Linda Shaqiri: Jam mirenjohese familjes sime e cila mbeshteti ne vazhdimesi realizimin e kesaj enderre!
Mirenjohje te vecante per poetin tone te madh si dhe redaktorin e librit Dan Ibrahimi, i cili me mbeshteti dhe perkrahi pa kushte ne realizimin e ketij botimi. Eshte nder dhe kenaqesi te kesh nje redaktor sic eshte poeti yne Dan Ibrahimi… » ka then poetja  e re Linda Shaqiri për gazeten zvicerane ne gjuhen shqipe « Le Canton27.ch »
Gjithashtu ajo ka falemnderuar shume shtepine botuese « Lena Graphic » per punen e tyre te mrekullueshme se bashku me tere stafin si Venera Alshiqie shume te tjete!
« Mirenjohje edhe Komunes se Fushe Kosoves, Drejtoria per Rini Kulture dhe Sport, e cila mundesoi financimin e ketij botimi. Respekt lexuesve te mi te dashur te cilet tani e tutje kane mundesi te kene permbledhjen time me poezi!.. » thuhet ne fund te mirenjohjeve te znj.Shaqiri me rastine botimimit te libritt e saj te parë, te cilene  uron edhe radaksia jone, qe t’mos mbetet ky libri i parë i saj!

Derniers articles

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Bernë, 23 mars -Pavarësisht më shumë se 12 orësh negociatash të shtunën nën patronazhin e BE-së, Kosova dhe Serbia nuk arritën të bien dakord...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...

Kryetari i FFK-së Agim Ademi sërish probleme me drejtësinë kosovare. Ai sot pas nje intervisitimi eshte derguar në mbajtje për 48 ore

Prishtinë, 22 maers -Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi sot ishte ftuar për t’u intervistuar. Ai do të qëndroj në mbajtje...