0.4 C
Berne
mercredi 7/12/2022

Poetja nga Medvegja Majlinda Shaqiri vjen me librin e saj te pare me poezi: Ne sytë e diellit

Prishtinë, 22 tetor -Pas nje pune me shume dashuri dhe perkushtim, doli ne drite libri i pare i poeteshes nga Lugina e Presheves, rrespektivisht nga Medvegja e (Maj) Linda Shaqirit te titulluar « Ne syte e diellit » botuar nga shtepia botuese « Lena Graphic », njofton gazeta zvicerane ne gjuhen shqipe « Le Canton27.ch »
Petesha Linda Shaqiri: Jam mirenjohese familjes sime e cila mbeshteti ne vazhdimesi realizimin e kesaj enderre!
Mirenjohje te vecante per poetin tone te madh si dhe redaktorin e librit Dan Ibrahimi, i cili me mbeshteti dhe perkrahi pa kushte ne realizimin e ketij botimi. Eshte nder dhe kenaqesi te kesh nje redaktor sic eshte poeti yne Dan Ibrahimi… » ka then poetja  e re Linda Shaqiri për gazeten zvicerane ne gjuhen shqipe « Le Canton27.ch »
Gjithashtu ajo ka falemnderuar shume shtepine botuese « Lena Graphic » per punen e tyre te mrekullueshme se bashku me tere stafin si Venera Alshiqie shume te tjete!
« Mirenjohje edhe Komunes se Fushe Kosoves, Drejtoria per Rini Kulture dhe Sport, e cila mundesoi financimin e ketij botimi. Respekt lexuesve te mi te dashur te cilet tani e tutje kane mundesi te kene permbledhjen time me poezi!.. » thuhet ne fund te mirenjohjeve te znj.Shaqiri me rastine botimimit te libritt e saj te parë, te cilene  uron edhe radaksia jone, qe t’mos mbetet ky libri i parë i saj!

Derniers articles

Rama te ndal urgjent dhunen politike dhe fizike mbi lideret shqiptar?!

Shkruan: Jola HYSAJ Deklarimet në media të një sërë aktorësh kryesorë politikë që shprehen në një farë mënyre kundër aktit te dhunes ndaj kreut te...

Sonte në orën 20:00: Zvicra–Portugalia, ndeshje historike. Ne vijen e pare te « frontit » Shaqiri dhe Xhaka

Bernë, 6 dhjetor -Ky është një ndeshtje dhe rast historike! Zvicra mund të arrijë një çerekfinale të parë të Kupës së Botës që nga...

Dështon atentati i bandave te Edi Rames ndaj liderit te shqiptareve Sali Berisha. « Lirojeni agresorin, autori është ulur në samit », tha Berisha

Një person ende i pa identifikuar ka sulmuar Sali Berishën gjatë marshimit të tij në protestë. Ai menjëherë është neutralizuar nga truprojat. Ende nuk dihet...

Bandat kriminale te Edi Rames pergjakin samitin e BE-se ne Tiranë. Vuçiçi në Tirane, shqiptari vritet në burgun e Beogradit. Presidentja shqiptare dr.Vjosa...

Tiranë, 6 dhjetor Samiti BE-Ballkani Perëndimor sot u mbajt në ambientet e Pallatit të Kongreseve. Për mbarëvajtjen e tij, një pjesë e akseve rrugore janë...

Një shqiptar gjendet i vdekur në burgun e Beogradit. I ndjeri në trup mbante tatu figurën e Adem Jasharit dhe Skenderbeun

Oslo, 5 dhjetor -Trupi i nje shetasi norvejgez me origjine shqiptare eshte gjetur i vdekur ne burun e kryqyteti serb ne Beograd, njfton gazeta...