6.7 C
Berne
mardi 21/03/2023

Pilotit i griset xhami në aeroplan gjatë fluturimit për në Zvicër, kthehet urgjent në Prishtinë

Ky eshte aeroplani i cili pati probleme teknike (thyerje e xhamit te perparëm dhe disa vrima ne balle te aeroplanit

Prishtinë, 3 shkurt -Aeroplani i kompanisë ajrore “ETF Airways” që mbrëme u ngrit nga aeroporti i Prishtinës për të fluturuar drejt aeroportit të Baselit është detyruar të kthehet prapë në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, për shkak të një problemi teknik, thyerje e xhamit te perparëm dhe disa vrima ne balle te aeroplanit, njofton nga Prishtina korrespeondenti i gazetes zvicerane ne shqip Le Caton27.ch

Vigjlenca e udhetareve, ndryshe do te ndodhte një katastrofe

Mesohet se pilotit ju eshte grisur xhami në aeroplan gjatë fluturimit për në Zvicër. Pasagjeret ishin ne panikë.

Një nga pasagjerët, qe ishte ne aeroplan, ka komentuar në një postim në Facebook, ka thënë se defekti nuk ishte i vogël, pasi ky fluturim mund të përfundonte në katastrofë totale, citon Le Canton27.ch

Fluturimi për në Basel të Zvicrës nga Aeroporti i Prishtinës dështoi pas me shume se gjysem ore për shkak të grisjes se xhamit te përparmë të aeroplanit.

Kete deshtim te fturimit të kompanisë “EFT Airways” ne drejtim te Baselet  e ka konfirmuar edhe zyrtaret nga Aeroporti i Prishtinës.

Sipas gazetes zvicerane ne shqip Le Canton27.ch, xhami perballe pilotit mund te jete thyer nga pakujdesi i atyre qe e kane pastruar xhamin me uje te nxehte dhe ne kontrast me ajrin e ftoft  me temperatura ne minus zero, mund te kete plasur xhami.

 

Derniers articles

Sali Berisha në ATV: Arsytimi i Vuçiqit pse nuk e firmosi marrëveshjen nuk është i sinqertë, ja çfarë po fshehë ai

Kryetari i PD-së, Sali Berisha, në emisionin “A23” në ATV, tha se arsyetimi i presidentit serb, Aleksander Vuçiq për të mos e firmosur marrëveshjen...

Shefi OKB-se mbeshtet marreveshjen e Ohrit mes dy shteteve fqinje Kosoves dhe Serbise

Berne, 20 mars -Sekretari i Përgjithshëm mirëpret njoftimin e fundit nga Bashkimi Evropian për një marrëveshje nga palët për zbatimin e Marrëveshjes për rrugën...

Nga Brukseli ne Ohër, Zotimi gojor ka peshe!..

Shkruan: Muhamet MAVRAJ Zotimi gojor ka peshe, por eshte dicka tjeter nga nenshkrimi i dokumenteve. Dialogu, bisedimet, takimet jane me te mira sesa izolimet ose konfliktet...

Përfunduan diskutimet maratonike në Ohër mes Kurtit dhe Vucicit nën patronazhin e BE-së. Arrihet marreveshje, por presidenti serb refuzoi te nenshkruaj

Oher, 18 mars -Rundi i bisedimeve maratonike mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë pas 12 oresh ka përfunduar. Mesohet se ka një dakordim mes...

Le Conseil fédéral adopte le rapport sur l’exercice du droit de vote depuis l’étranger

Berne, 17 mars Lors de sa séance du 17 mars 2023, le Conseil fédéral a adopté un rapport sur l’exercice du droit de vote...