11.6 C
Berne
jeudi 29/02/2024

Pilotit i griset xhami në aeroplan gjatë fluturimit për në Zvicër, kthehet urgjent në Prishtinë

Ky eshte aeroplani i cili pati probleme teknike (thyerje e xhamit te perparëm dhe disa vrima ne balle te aeroplanit

Prishtinë, 3 shkurt -Aeroplani i kompanisë ajrore “ETF Airways” që mbrëme u ngrit nga aeroporti i Prishtinës për të fluturuar drejt aeroportit të Baselit është detyruar të kthehet prapë në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, për shkak të një problemi teknik, thyerje e xhamit te perparëm dhe disa vrima ne balle te aeroplanit, njofton nga Prishtina korrespeondenti i gazetes zvicerane ne shqip Le Caton27.ch

Vigjlenca e udhetareve, ndryshe do te ndodhte një katastrofe

Mesohet se pilotit ju eshte grisur xhami në aeroplan gjatë fluturimit për në Zvicër. Pasagjeret ishin ne panikë.

Një nga pasagjerët, qe ishte ne aeroplan, ka komentuar në një postim në Facebook, ka thënë se defekti nuk ishte i vogël, pasi ky fluturim mund të përfundonte në katastrofë totale, citon Le Canton27.ch

Fluturimi për në Basel të Zvicrës nga Aeroporti i Prishtinës dështoi pas me shume se gjysem ore për shkak të grisjes se xhamit te përparmë të aeroplanit.

Kete deshtim te fturimit të kompanisë “EFT Airways” ne drejtim te Baselet  e ka konfirmuar edhe zyrtaret nga Aeroporti i Prishtinës.

Sipas gazetes zvicerane ne shqip Le Canton27.ch, xhami perballe pilotit mund te jete thyer nga pakujdesi i atyre qe e kane pastruar xhamin me uje te nxehte dhe ne kontrast me ajrin e ftoft  me temperatura ne minus zero, mund te kete plasur xhami.

 

Derniers articles

Nevzad Lutfiu, kryetari i KKSH-së: Nderkombëtaret po mbyllin syte përballë diskriminimit serbë, bashkë me pasivizimim e mijëra adresave të shqiptareve në Luginën e Preshevës?!

Bujanoc, 29 shkurt (Lirigzona Nuredini) -Tri komunat me shumicë shqiptare në jug të Serbisë po vazhdojnë të përballen me pasivizimin e adresave. Pavarësisht përpjekjeve...

Botime te reja ne botë: Në Paris doli libri me poezi nga autorët e njohur shqiptarë nga ballkani

"La poésie contemporaine albanaise" (Poezia bashkëkohore shqipe) quhet libri i posabotuar sot ne kreyqytetin e kultures evropiane ne Paris nga autoret: Reshat Sahitaj,  Adem...

Mediat e Ukrainës: Zelenskyi u takua në Shqipëri me « kryeministrin » prorus të Serbisë. Vuçiç në Tirane perballe Ramës: Falemnderit Kiew qe nuk e njihni...

Vucic ne Tirane Zelensdkyt: vlerësoi gjithashtu Kievin si një nga kryeqytetet e pakta që nuk e njeh pavarësinë e Kosovës Zelenskyi u takua në Shqipëri...

Shqiperi, nis projekti i ri për menaxhimin e zjarreve me mbështetje nga qeveria zvicerane

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro nënshkroi sot Memorandumin e Bashkëpunimit për menaxhimin e zjarreve me Ambasadoren e Zvicrës Ruth Huber Tiranë, 28 shkurt...

Një familje shqiptare në Zvicer ankohen se humbën fëmijet e tyre në « mungesë të perkthyesit në spital… »

Bernë, 28 shkurt - Lajmi që Franziska Neziri (57) duhej t'i jepte çiftit në spital ishte më i keqi që mund t'u jepni prindërve:...