18.8 C
Berne
lundi 25/09/2023

Pierre Maudet takohet me sipërmarrës lokal

Versoix, 27 shkurt – Në një atmosferë të relaksuar dhe miqësore, të hënën më 27 shkurt 2023, u zhvillua në ambientin privat të ADER (Shoqata për zhvillimin e ekonomisë rajonale), në Boléro de Versoix, një takim midis Pierre Maudet. , kandidat për zgjedhjet kantonale 2023 për Këshillin e Shtetit dhe Këshillin e Madh (lista “Liritë dhe Drejtësia Sociale), dhe sipërmarrësit nga ekonomia lokale, shkruan gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch

Pierre Maudet shoqërohej nga dy bashkëliste Julien Pala dhe Francisco Taboada.

Gjatë një pije, pjesëmarrësit diskutuan shqetësimet e sipërmarrësve të pranishëm, duke u fokusuar kryesisht tek ekonomia (heqja e kufizimeve administrative për SME-të, dhënia e kontratave publike për SME-të) dhe shëndetësia (fondi publik kantonal i shëndetësisë).

Sipas gazetës zvicerane në shqip Le Canton27.ch, z. Pierre Maudet dhe bashkëlistuesit e tij gjithashtu patën mundësinë të prezantojnë linjat kryesore të programit të listës së tyre « Liritë dhe drejtësia sociale », veçanërisht në aspektin mjedisor. dhe strehimit.

Derniers articles

Reagim i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë (KASH), lidhur me veprimet terroriste të bandave serbe në fshatin Banjske të Leposaviqit kundër Policisë së Kosovës

Tirane, 24 shtator -Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë dënon me forcën më të madhe sulmin terrorist të banditeve serbë, nga i cili deri me tani...

Situate e tendosur ne Kosove pas vrasjes te nje polici nga bandat serbe / Diaspora kosovare po flasin per mobilizim. Kurse ne Zvicer paralajmerohen...

Prishtine, 24 shtstor -Sot ne oret e hershme ne Veri te Kosoves eshte vrare nje police dhe nje tjeter eshte plagosur nga bandat kriminale...

Sot ne Veri te Kosoves bandat kriminale serbe vrasin nje police kosovar. Analistet akuzojne Borrell, Lajcak dhe Vucic per nxitje per lufte

Prishtine, 24 shtstor -Sot ne oret e hershme ne Veri te Kosoves eshte vrare nje police dhe nje tjeter eshte plagosur nga bandat kriminale...

Kryeministri Kurti dhe deputeti Wermuth ne Olten uruan fitore kandidateve shqiptare per deputete ne parlamentin zviceran ne zgjedhjet e tetorit

Olten, 23 shtator -Pas nje dite takime, biseda dhe akivitete ne presidencen e Konfederates zvicerane dhe me kandidatet shqiptar qe do garojne per deputete...

Le député genevois Arbër Jahija salue le Premier ministre kosovar. Voici ce qu’il a écrit de la rencontre avec Albin Kurti

Après la réunion bilatérale avec le président suisse Alain Berset, le Premier ministre du Kosovo, Albin Kurti, ainsi que la ministre de la Culture,...