1.5 C
Berne
mardi 23/04/2024

Përleshje në aeroportin e Prishtinës për shkak anulimit te aeroplanëve. Policia kosovare arreston një person

Prishtinë, 1 janar –Nuk janë raster e rralla kur ne Aeroportin e Prishines vonohen, shtyhen apo aunulohen terësisht fluturmmet e aeroplaneve, qe shpesh keto raste kanë përfunduar me incidente dhe e përleshje fizike apo sulme. Nje rast i tille ka ndodhur dje ne Aereportin  « Adem Jashari  » ne Prishtinë.   njofton nga Prishtina korrespondenti i gazetes zvicerane ne shqip Le Canton27.ch 

Me konkretisht, sipas burimev nga policia, zyrtarët që kujdesen për rendin dhe sigurinë në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” janë sulmuar gjatë ditës së djeshme nga një qytetar. Media ka publikuar pamjet e këtij momenti, që u bënë virale, teksa motivi i rastit nuk dihej. Mësohet se i dyshuari tashmë ndodhet në mbajtje dhe është zbuluar arsyeja që e shtyri të njëjtin t’iu vërsulej zyrtarëve në aeroport.

Siç mësohet i dyshuari M.J., 42-vjeçar, fillimisht ishte përplasur  me sigurimin e aeroportit, e më pas edhe iu vërsul një rreshteri policor, në shenjë mllefi për shkak të anulimit të udhëtimit nga agjencia ku e kishte blerë biletën për Gjermani, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Ky rast ka ndodhur në hyrje të aeroportit, derisa shumë qytetarë të tjerë po prisnin në rend, i njëjti fillimisht ka çmontuar shenjueset që të qojnë drejt sporteleve, duke tentuar që me njërën prej tyre të thyejë një nga sportelet e aeroportit.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i sigurimit të Aeroportit, por që qytetari në fjalë ka rezistuar edhe ndaj tij, duke tentuar ta sulmojë edhe atë.n Në vendin e ngjarjes ka dalë pas pake edhe Policia, me ç’rast kanë arrestuar të dyshuarin, i cili më pas është shoqëruar në stacion policor për intervistim. Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar ndalimin e të dyshuarit dhe inicimin e rastit ndaj tij.

Derniers articles

Migracioni dhe krimi i organizuar, tema kyqe e takimit te djeshëm në Bazel të pesë ministrave të Punëve të Brendshme të vendeve gjermanofone

Bazel, 23 prill -Me ftesë të këshilltarit federal Beat Jans, ministrat e brendshëm e pesë të vendeve me gjermanpfone si gjuhë zyrtare u takuan...

Mira Murati bëhet zyrtarisht pjesë e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë

Shefja e shërbimeve teknologjike të OpenAI, Mira Murati dhe poeti i njohur nga Kosova, Lulzim Tafa, janë pranuar sot si anëtarë të jashtëm të...

Çipa rreth Investigimi i RAI3: Një detaj është implikimi i sekretarit të përgjithshëm të Kryeministrisë. Duhet sqaruar nëse ai ka…

Duke komentuar materialin e transmetuar nga emisioni investigativ më i rëndësishëm italian, “Report”, Aleksandër Çipa, drejtor i News 24 i ftuar në “Open”, tha...

Ne Festivalin e 24-të të filmit ne Gjermani qe fillon neser, në mesin e 100 filmave nga mbare bota, aty edhe filmat nga Kosova...

Bernë, 23 prill -Çdo vit, goEast e transformon kryeqytetin e shtetit Hessian Wiesbaden në një nga vendet më të rëndësishme ndërkombëtare për kinemanë nga...

Serbi (43) para gjykatës zvicerane në Lucern. Akuzohet se goditi me thikë dhe deshi t’ia jep flakën ish-gruas së tij

Nje serb Bojka T. (43) mësohet se ka tentuar të vrasë ish-bashkëshorten duke ndezur një sprej dhe duke e drejtuar spërkatjen drejt saj. Mësohet...