0.2 C
Berne
mardi 28/11/2023

Per t’i besuar fjaleve te Vucicit dhe Musliut, pse presidenti serb nuk e ben ADN per t’ju mbyllur gojen njerezve?!Nuk mjafton me perqafu «babain» Angjelkon

Emri i gazetarit kosovar në pension, Fahri Musliu, ka disa ditë që perfolet në mediat në ballkan, sudomos ne Serbi e Kosovë për shkak të ngjajshmërisë që ka me presidentin serb, Aleksander Vucic, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Cantin27.ch

Vetë Musliu ka pranuar se ka punuar bashkarisht me nenen e tij, por ka mohuar kategorikisht pretendimet se «gazetari shqiptar mind të jetë babai i presidentit serb Vucic ».

Gjithë raportimet kanë nxitur edhe presidentin e Serbisë, ALeksander Vucic, që të dalë në një adresim bashkë me babain e tij, Angjelkon, si kundërpërgjigje për gjithë pretendimet e hedhura në media. Por, kjo sa mund te besohet dhe te bind opinonon serbe.

Sipas gazetes zvicerane ne shqip Le Canton27.ch per t’i dhene fund kesaj afere shume thjesht, mund t’i japin vete Vucic dhe Musliu. Per t’i besuar fjaleve te Musliut dhe Vucicit, pse presidenti serb nuk e ben ADN per t’ju mbyllur gojen njerezve?! Nuk mjafton me perqafu «babain» Angjelkon.

Nëna e tij Anxhelina (79) ashtu si anëtarët e tjerë të familjes së Vuçiqit, rrallë shfaqet në publik dhe bën një jetë të izoluar, por sot në internet është shfaqur një foto nga albumi familjar i Vuçiqit, ku shihet ajo me nënën e tik ne krah.

Atehere pse Vucic flet ne emer te nenes se vet, kur ai ne ate kohe nuk ka ekzistuar, kur gazetari shqiptare e kishte «shoqe» te mire  nanen e Vucicit, Anxhelinen?! Edhe pa e bere ADN mund te ndriqohet rsdti, nese flet nana e presidentit serb. Por heshtja e saj flet shume..

 

 

Derniers articles

Në Vienë po mbahen punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Interpolit – Feston edhe 100-vjetorin e themelimit të saj

Gazetari Nefail Maliqi nga Austria / Nga i derguari yne special ne Asamblene gjenerale te Iterpolit ne Viene Vienē, 27 nentor (Nefail Maliqi) -Organizata më e...

Në Kosovë është hapur Zyra e Unionit të Bizneseve Shqiptaro-Gjermane. Ne kete evenment, filantropi Lazim Destani bashkon krerët e shtetit e Kosovës me liderët...

Prishtinë, 25 nëntor -Pas aktiviteteve dyditëshe në Samitin e III-të të Diasporës në Tiranë, ne Kosovë eshte hapur Zyra e Unionit të Bizneseve Shqiptaro-Gjermane...

Cila është historia e vërtetë e BLACK FRIDEY? E premte e zezë”?

Berne, 24 nentor - Black Fridey ka rrënjë më të errëta nga sa mund të imagjinoni. BLACK FRIDEY (E premtja e zezë) jo vetem...

Zvicra dhe Kosova në të njejtin vit (2030) mbajne Lojerat Olimpike

Brrne, 24 nentor -Një “po” e qartë nga Parlamenti Sportin ju dha për Lojërat Olimpike Dimërore 2030 në Zvicër. Ndryshe edhe Kosova pi at...

Tri poezi per Nanën nga poetja e re Ferdane F.Sahiti

Ferdane F. Sahiti A ma ban Hallall oj Nanë Nanë u nisa sot edhe unë nanë u nisa nanë drejt ksaj rruge që kurrë se kam dashtë. Nanë, u nisa...