1.4 C
Berne
jeudi 30/11/2023

Per dike ska pushime verore! Akrepat e ores ndalen, Federata e Mjekeve Shqiptare ne Evrope nuk ndalet!

Berlin/Zurich, 19 gusht -Federata Mjekët Shqiptarë Europë ishte sot pjesemarrese ne Forumin « Kombi Shqiptar Sot dhe Neser » organizuar nga Prof. Fadil Çitaku, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Ishte kenaqesi shkembimi i experiencave dhe dijeve shkencore mes akademikeve te Diaspores shqiptare. Se bashku mund te realizojme projekte dhe ndihme konkrete per nevojat e shumta shendetsore , soziale dhe arsimore te vendeve shqipfolese.
Falenderojme gjithe pjesemarresit e ketij forumi me vlere nderkombtare dhe vecanerisht Grupin organizativ:
1. Prof. Dr. Fadil Çitaku (Zvicër)
2. Prof. Dr. Sami Repishti (Shqipëri/ USA)
3. Prof. Dr. Nusret Pllana (Dardani)
4. Prof. Dr. Jahja Jokaj (Dardani)
5. Prof. Dr. Gjyla Çeliku (Iliridë)
6. Lobist Agim Aliçkaj (Vatra, USA)
7. Prof. Hetem Ramadani (Shqipëri /Daradani)
8. Avokat Sokol Murataj (Shqipëri)
9. Prof. Dr. Kemail Shaqiri (Gjermani)
10. Autor Tony Selimi, MSc (Angli)
11. Dr. Aurora Dollenberg (Gjermani)
12. Politikan në Gjermani Ilir Seferi, MSc. (Gjermani)
13. Politikan në Austri Prof. Shefqet Balaj (Austri)
14. Salie Osmankaq- Gazetare shendeti (Afrike)
15. Avni Dervishi -Politolog (Suedi)
16. Doruntina Thaci- Kerkuese shkencore (Austri)
17. Zejnulla Jakupi- Gazetar (Gjermani)
18. Drita Cacaj- Politikane (Austri)
Moderatore: Blerta Berisha dhe Erta Receku
Me respekt
Stafi AMFE
AMFE « We make Medicine »

Derniers articles

Delegacioni shqiptar në AP të Interpol-it në Vienë takohen me sekretarin e përgjithshëm të Interpol-it Jürgen Stock

Viene, 29 nentor (Interpol) -Në kuadër të punimeve te Asamblese së Përgjithshme te Interpol-it që po zhvillohen në Vienë ku jane tubuar mbi një...

Poetja e re Cerazela Kondi vjen me tri poezi te reja nga libri i ardhshem i saj

Nga nektari i poezisë - Cerazela Kondi Ku je? Jam aty ku ti kurre nuk kerkove. Atje ku ti humbe. Jam loti qe ti nuk qave. Jam vuajtjet qe ti kurre si...

Presheva bëhet edhe me një kuadër në perendim. Shega Behluli nga New Yorku, në Austri poliglote, shembull integrimi dhe suksesi

Shega Behluli nga New Yorku, në Austri poliglote, shembull integrimi dhe suksesi. Ajo posa ka diplomuar në Fakulltetin e Steyr, që quhet Controlling, Rechnungswesen...

Specialja nga Haga nuk e komenton protesten. Ata thone se dihen qendrimet tona: Ne nuk jemi kunder UCK-se por individeve!

Hagë, 30 Nëntor -Vizita e djeshme e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, nuk u prit mirë nga nje grup i vogël në Kosovë. PSD...

Dretjuesit e Interpol-Tirana në Asamblenë e Përgjithshme në Vienë flasin për Le Canton27.ch pas takimit me krerët e Interpolit

Pëllumb Seferi, drejtor i departamentit te policise se shtetit shqiptarë për Marëdhenieve nderkombëtare, në bisede me gazetarin Nefail Maliqin, te derguarin tonë tone ne...