3 C
Berne
mardi 21/03/2023

Pamje dramatike: Ukrainasit shkatërrojnë kolonën ruse

Ushtria ukrainase po vazhdon të publikojë pamje nga betejat ushtarake kundër agresorit rus.

Në disa fotografi të publikuara nga Shtabi i Përgjithëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës, shihet se ukrainasit kanë shkatërruar automjetet ruse, përcjell Bota sot.

Aty thuhet se 5 tanke janë shkatërruar, ndërsa një njësi e gjysmë e tyre janë zhvendosur.

« Një nga brigadat e luftës shkatërroi kolonën e teknologjisë së pushtuesve rusë.

Nga rreth një duzinë njësi e gjysmë që u zhvendosën, 5 u shkatërruan plotësisht. Të tjerët kanë dëmtime në shkallë të ndryshme.

Së bashku do të fitojmë!

#stoprusia », shkruhet në postimin e ushtrisë së Ukrainës

Derniers articles

Shefi OKB-se mbeshtet marreveshjen e Ohrit mes dy shteteve fqinje Kosoves dhe Serbise

Berne, 20 mars -Sekretari i Përgjithshëm mirëpret njoftimin e fundit nga Bashkimi Evropian për një marrëveshje nga palët për zbatimin e Marrëveshjes për rrugën...

Nga Brukseli ne Ohër, Zotimi gojor ka peshe!..

Shkruan: Muhamet MAVRAJ Zotimi gojor ka peshe, por eshte dicka tjeter nga nenshkrimi i dokumenteve. Dialogu, bisedimet, takimet jane me te mira sesa izolimet ose konfliktet...

Përfunduan diskutimet maratonike në Ohër mes Kurtit dhe Vucicit nën patronazhin e BE-së. Arrihet marreveshje, por presidenti serb refuzoi te nenshkruaj

Oher, 18 mars -Rundi i bisedimeve maratonike mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë pas 12 oresh ka përfunduar. Mesohet se ka një dakordim mes...

Le Conseil fédéral adopte le rapport sur l’exercice du droit de vote depuis l’étranger

Berne, 17 mars Lors de sa séance du 17 mars 2023, le Conseil fédéral a adopté un rapport sur l’exercice du droit de vote...

Këshilli Federal miraton raportin për ushtrimin e të drejtës së votës nga jashtë

Bernë, 17 mars –Gjatë mbledhjes së 17 marsit 2023, Këshilli Federal miratoi një raport për ushtrimin e të drejtës së votës nga zviceranët jashtë...