20.8 C
Berne
dimanche 26/05/2024

Tenistin serb duket shishja në kokë e la ‘me pasoja’, eliminohet në Mastersin e Romës, në formë të keqe para Roland Garros

Teniseri me  racist dhe provokativ ne bote Novak Gjokovic, nuk arriti do ta kalojë fazën e 16-të të Masters-it në Romë, pasi humbi nga Alejandro Tabilo në raundin e tretë me rezultat 6:2, 6:3, shkruan gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Në një duel që zgjati 68 minuta, kiliani tashmë në setin e parë paralajmëroi se do të bënte suksesin më të madh të karrierës së tij, pasi Gjokoviç ndeshjen e parë e fitoi vetëm me rezultat 4:0 për kundërshtarin e tij. Që duket shishja ne kokë e la njerin « me pasoja ». Tensieri serb eliminohet në Masters në Romë, në formë të keqe para Roland Garros, shkruan Le Canton27.ch

Tashmë në fillimin e setit të dytë, Tabilo përsëri bëri breg, për të arritur në triumf pasi mori shërbimin e Gjokoviçit edhe me rezultatin 5:3.

Turneu në Romë për Gjokoviç ishte një përgatitje për Roland Garros, i cili fillon më 26 maj dhe ku tenisti serb do të mbrojë trofeun.

Derniers articles