22.1 C
Berne
samedi 25/06/2022

Një zjarr i madh shpërtheu në Grand Saconnex, pranë aeroportit të Gjenevës

Gjeneve, 20 maj -Sot nevoret vona te pasdites ka shperthyer nje zjarr i madh në Grand Saconnex (GE). Zjarri shkaktoi shpërthimin e bombolave ​​të gazit. Fluturimet nga aeroporti Cointrin u bllokuan për gati një orë e gjysmë dhe zjarri u vu nën kontroll në mbrëmje, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Imazhet janë mbresëlënëse: këtë të premte në fund të ditës, një re e madhe tymi i zi u ngrit mbi qytetin e Grand Saconnex (GE). Një dëshmitar, Sébastien Fabbi, ishte duke hyrë në autostradë me familjen e tij kur vuri re tymin e dendur.

Një video e postuar në rrjetet sociale tregon një ndërtesë që lëshon tym të zi të dendur, i cili është përhapur në zonën më të gjerë dhe një avion që kalon fjalë për fjalë përmes tymit për t’u ulur.

50 zjarrfikës dhe 15 automjete kanë ndërhyrë në rrethin e aeroportit të Gjenevës për të përballuar zjarrin

 

 

Derniers articles

Lazim Destani takon ish-shefin e NATO-s Lordi George Robertson. Biseduan per Kosoven 23 vjet pas bombardimeve dhe shqiptaret ne Ballkan

I ftuar nga Rrjeti i Lidershipit Europian në Londër, ne Konferencën që po mbahet në ambientet e Parlamentit Britanik, pjesëmarrjes ishte edhe biznesmeni i...

Nga fjalimi i ministrit te  Shendetesise se Maqedonise Veriore z.Bekim Sali ne punimet e Asamblesë së 75-të se WHO

Gjeneve, UN 22 maj –Ne seline e Organizates Botere te Sendetesise ne Gjeneve po zhvillohen punimet gjashteditore (22–28 maj) e Asamblesë së 75-të se...

Nga punimet e Kongresit te XIV-të Europian te AMFE ne Shkup. Ministri i shendetesise Sali dhe presidentja Dollenberg: Te vazhdoje kjo tradite bashkepunimi me...

hkup, 23 qershor -Sot ne Skup u mbajtë me sukxsese Kongresi i XIV-të Europian nga Federata Mjekët Shqiptarë Europë , me udhëheqjen e shkëlqyer...

Psikologja ne Gjermani Shkendije Berisha-Pacolli: Pasojat e luftes ne Kosove edhe sot ndihen ne diaspore. Keta njerez me trauma kane nevoje per ne, dhe...

Shkendije Berishen-Pacolli Këshilltare e Psikologjise në ne Wirges te Gjermanise Shkendije Berishen-Pacolli nuk eshte emer i panjohur sidomos ne mjedisin ku jeton dhe veperon, ne...

Pacolli: Unë sfidoj këdo, sepse e verteta eshte ne anen time!

Shkruan: Behgjet PACOLLI «Nuk ka askush, as minister, ads kryeminister i ndonje qeverie e kushdo qofte ai, te cilit i kam keekuar ndonje favor, ku...