2 C
Berne
lundi 27/03/2023

Një zjarr i madh shpërtheu në Grand Saconnex, pranë aeroportit të Gjenevës

Gjeneve, 20 maj -Sot nevoret vona te pasdites ka shperthyer nje zjarr i madh në Grand Saconnex (GE). Zjarri shkaktoi shpërthimin e bombolave ​​të gazit. Fluturimet nga aeroporti Cointrin u bllokuan për gati një orë e gjysmë dhe zjarri u vu nën kontroll në mbrëmje, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Imazhet janë mbresëlënëse: këtë të premte në fund të ditës, një re e madhe tymi i zi u ngrit mbi qytetin e Grand Saconnex (GE). Një dëshmitar, Sébastien Fabbi, ishte duke hyrë në autostradë me familjen e tij kur vuri re tymin e dendur.

Një video e postuar në rrjetet sociale tregon një ndërtesë që lëshon tym të zi të dendur, i cili është përhapur në zonën më të gjerë dhe një avion që kalon fjalë për fjalë përmes tymit për t’u ulur.

50 zjarrfikës dhe 15 automjete kanë ndërhyrë në rrethin e aeroportit të Gjenevës për të përballuar zjarrin

 

 

Derniers articles

Fabienne Fischer: Shqiptarët e kantonit të Gjenevës nuk janë vetëm shembull integrimi, por edhe ambasadorë të vendit të tyre

Këshilltarja e Shtetit znj. Fabienne Fischer në bisedë me kryeredaktoren e gazetës zvicerane në shqip Le Canton27.ch Intervistë me znj. Fabienne Fischer, këshilltare shtetërore, departament...

Deputeti zviceran Emmanuel Deonna: Kosovarët meritojnë më shumë njohje në Gjenevë dhe Zvicër

Deputeti zviceran Emmanuel Deonna në bisedë me kryeredaktorin e gazetës zvicerane-shqiptare Le Canton27.ch Emmanuel Deonna, deputet i Këshillit të Madh të Gjenevës, është një kandidat...

Fabienne Fischer: Les Albanais du canton de Genève ne sont pas seulement un exemple d’intégration, mais aussi des ambassadeurs de leur pays

Conseillère d’Etat Mme. Fabienne Fischer en conversation avec la rédacteur en chef du journal suisse en albanais Le Canton27.ch Interview avec Mme. Fabienne Fischer, Conseillère...

Le député suisse Emmanuel Deonna: Les Kosovars méritent plus de reconnaissance à Geneve et en Suisse

Le député suisse Emmanuel Deonna en conversation avec le rédacteur en chef du journal suisse albanais Le Canton27.ch Emmanuel Deonna, député au Grand Conseil genevois,...

Nga intervista ekskluzive me ambasadorin amerikan Christofer Hill / Ja cfare thoshte ai dikur për Serbinë, Kosovën dhe Luginen e Presheves dhe cfare sot.. 

Ambasadori amerikan Christofer Hill në bisedë me redaktorinm e gazetes zvicerane ne shqip Le canton27.ch   Bernë, 27 mars -Para 24 vitesh, pikrisht me 6 shkurt...