6.9 C
Berne
jeudi 2/02/2023

Një shqiptar gjendet i vdekur në burgun e Beogradit. I ndjeri në trup mbante tatu figurën e Adem Jasharit dhe Skenderbeun

Oslo, 5 dhjetor -Trupi i nje shetasi norvejgez me origjine shqiptare eshte gjetur i vdekur ne burun e kryqyteti serb ne Beograd, njfton gazeta zvicerane ne ship Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve nga Minsitria e Puneve te  Jashtme të Norveghise ne Oslo. 

Këshilltari i lartë Lars Gjemble nga Shërbimi i Jashtëm nuk mund të jepë më shumë detaje rreth kesaj viktime i cili u gjet i vdekur te dielen e fundit ne Burgun e  Beogradit

Burimet e gazetës zvicerane Le Canton27.ch kane mesuar se behet fjalë për Artan Zymberaj nga Peja, me nënshtetësi norvegjeze gjetur i vdekur në burgun e Begoradit. Eshte cudi se si mediat serbe nuk a kane dhënë ket lajm, ne prag te vizites se presidentit serbe Aleksander Vucic ne Beograd?!

Gazetaret ne samitn e BE-së e thone se « Vucici ne Tirane paska ardhur per ta «ngushelluar» te Edi Rama per vrasjet e shqiptareve ne burgjet e Serbise.

Ndërsaa nga burimet shqiptare mesohet se i ndjeri Zymberaj dyshohet te jete vrare i cili kishte tatu në trup figurën e Adem Jasharit, emblemën e UÇK’së si dhe Skenderbeun.

Komuniteti shqiptare ne Norvegji po mbilizohet te organizoje protesta para Ministrise se puneve te jashtme!

 

Derniers articles

Interpol, arrestohet ne France një vrasës i dënuar i lidhur me ‘Ndrangheta’

Lion (Interpol) 2, shkrut -Një vrasës i dënuar i lidhur me ‘Ndrangheta’ është arrestuar në Francë me mbështetjen e fortë të Projektit të Bashkëpunimit...

Reagim ndaj Ahmet Qeriqit (Kosova e Lire) per censurë të pashembullt lidhur me simbolin e gjenocidit

"Fillimisht ju falënderoj për hapësirën që na keni dhënë për të sqaruar çdo gjë që lidhet me nismën që lulëkuqja të bëhet simbol i...

Kjo është diferenca e pagës së udhëheqësve të sotëm me pagën e atyre që ishin dikur

Analisti Xhevdet Pozhari ka bërë një karasim të pagave që dikur kishin udhëheqësit e Kosovsë, dhe tani këta aktual. Ai thotë se Ramush Haradinaj prin me...

Abrashi, Shabani e Demhasaj me Grasshoppersin eliminohen nga Baseli i Zeqirit

Baseli është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Zvicrës në futboll. Grasshoppersi si vendas ka pësuar humbje me rezultat 5:3 nga Baseli. Përballja e Kupës mes...

FBI nuk gjen dokumente të klasifikuara nga kontrolli në një nga shtëpitë e presidentit Biden

FBI-ja nuk gjeti dokumenta të klasifikuara gjatë një kontrolli të urdhëruar nga Departamenti amerikan i Drejtësisë në një nga shtëpitë e Presidentit Joe Biden,...