0.2 C
Berne
mardi 28/11/2023

Një shqiptar gjendet i vdekur në burgun e Beogradit. I ndjeri në trup mbante tatu figurën e Adem Jasharit dhe Skenderbeun

Oslo, 5 dhjetor -Trupi i nje shetasi norvejgez me origjine shqiptare eshte gjetur i vdekur ne burun e kryqyteti serb ne Beograd, njfton gazeta zvicerane ne ship Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve nga Minsitria e Puneve te  Jashtme të Norveghise ne Oslo. 

Këshilltari i lartë Lars Gjemble nga Shërbimi i Jashtëm nuk mund të jepë më shumë detaje rreth kesaj viktime i cili u gjet i vdekur te dielen e fundit ne Burgun e  Beogradit

Burimet e gazetës zvicerane Le Canton27.ch kane mesuar se behet fjalë për Artan Zymberaj nga Peja, me nënshtetësi norvegjeze gjetur i vdekur në burgun e Begoradit. Eshte cudi se si mediat serbe nuk a kane dhënë ket lajm, ne prag te vizites se presidentit serbe Aleksander Vucic ne Beograd?!

Gazetaret ne samitn e BE-së e thone se « Vucici ne Tirane paska ardhur per ta «ngushelluar» te Edi Rama per vrasjet e shqiptareve ne burgjet e Serbise.

Ndërsaa nga burimet shqiptare mesohet se i ndjeri Zymberaj dyshohet te jete vrare i cili kishte tatu në trup figurën e Adem Jasharit, emblemën e UÇK’së si dhe Skenderbeun.

Komuniteti shqiptare ne Norvegji po mbilizohet te organizoje protesta para Ministrise se puneve te jashtme!

 

Derniers articles

Në Vienë po mbahen punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Interpolit – Feston edhe 100-vjetorin e themelimit të saj

Gazetari Nefail Maliqi nga Austria / Nga i derguari yne special ne Asamblene gjenerale te Iterpolit ne Viene Vienē, 27 nentor (Nefail Maliqi) -Organizata më e...

Në Kosovë është hapur Zyra e Unionit të Bizneseve Shqiptaro-Gjermane. Ne kete evenment, filantropi Lazim Destani bashkon krerët e shtetit e Kosovës me liderët...

Prishtinë, 25 nëntor -Pas aktiviteteve dyditëshe në Samitin e III-të të Diasporës në Tiranë, ne Kosovë eshte hapur Zyra e Unionit të Bizneseve Shqiptaro-Gjermane...

Cila është historia e vërtetë e BLACK FRIDEY? E premte e zezë”?

Berne, 24 nentor - Black Fridey ka rrënjë më të errëta nga sa mund të imagjinoni. BLACK FRIDEY (E premtja e zezë) jo vetem...

Zvicra dhe Kosova në të njejtin vit (2030) mbajne Lojerat Olimpike

Brrne, 24 nentor -Një “po” e qartë nga Parlamenti Sportin ju dha për Lojërat Olimpike Dimërore 2030 në Zvicër. Ndryshe edhe Kosova pi at...

Tri poezi per Nanën nga poetja e re Ferdane F.Sahiti

Ferdane F. Sahiti A ma ban Hallall oj Nanë Nanë u nisa sot edhe unë nanë u nisa nanë drejt ksaj rruge që kurrë se kam dashtë. Nanë, u nisa...