15.2 C
Berne
samedi 30/09/2023

Nje shqiptar me tre kolegë ne Gjeneve te akuzuar per «korrupcion», pas shtate vitesh lirohen te paster

Gjeneve, 6 shtator -Kater ish-punonjes (njeri shqiptar) te administrates per lejeqendrime dhe pasaporta (OCPM) ne Gjeneve lirohet nga akuza, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Shtatë vjet pasi u akuzua për korrupsion, më pas për shkelje të sekretit zyrtar, ish-punonjësi i ZKPM-së u lirua nga Gjykata e Policisë.

Një ish-punonjës i OCPM në ishte arrestuar në vendin e tij të punës në prill 2016.

Ju kujtojme se para shte vitesh mediat zvicerane mbushen faqet e para te gazeteve mectitullin «Dyshime për korrupsion në Zyrën e Popullsisë Kantonale »

Sipss tyre «Prokurori Publik i Gjenevës po heton dyshimet për korrupsion në Zyrën Kantonale të Popullsisë dhe Migracionit (OCPM). Ai vazhdoi mëngjesin e së enjtes në një kontroll në ambientet e zyrës. Katër persona u arrestuan. »

 

Derniers articles

Ne diten e stome 30 shtator 1912 nisi mobilizimi për luftën e parë ballkanike. Serbia kishte okupuar tokat shqiptare, Kosoven dhe Maqedonine

Luftërat Ballkanike janë emri i dy luftërave ndërmjet shteteve ballkanike në vitet 1912 dhe 1913. Luftërat u motivuan nga dëshira e shteteve ballkanike për...

Shumë shqetësusese sonte situata në Kosovë. Shtëpia e Bardhë i jep ultimatum Vuçiçit: Largo trupat nga brezi kufitar me Kosoven!

Shkruan Edit HARXHI, diplomate Shumë shqetësusese sonte situata në Kosovë. Shtëpia e Bardhë i jep ultimatum Vuçiçit të largojë trupat dhe armatimet e rënda nga...

Europol mbeshtet BE per nje hetim mbi sulmin e terroristeve serbe ne Kosove

Berne, 29 shtator -Deshtimi i invasioni te Serbise ne Kosove permes nje grupi terroristesh te dielen e kaluar ka shqetesuar mbare komunitetin nderkombetar, perfshire...

Zyrtare nga Haga: Kontribuesi me i madh i gjykates speciales SHBA-te dhe Zvicra. Rusia dhe Serbia nuk japin asnje cent. Kosova ja cfare po...

Per te funksionuar normal Gjykata soeciale per krime ne Kosove padyshim nevoitet nhe buxhet te majme, kuptohet nga komuniteti nderkombetar. Po cilat vende jane...

Berne, Mbrojtja ajrore e blinduar me nje kupolë hekuri mbi Zvicer

Berne, 28 shtator -Raporti ushtarak zbulon strategjinë e ushtrisë zvicerane në rast sulmi. Një dokument i ushtrisë zbulon strategjinë e ushtrisë zvicerane në rast të...