2.4 C
Berne
jeudi 1/12/2022

Një lajm i mirë nga Berna: Nga e hënja e ardhshme (19 prilli) hapen terracat e restoranteve në Zvicër!

Ministri i Shëndetësisë Alain Berset (OFSP) ne bisede me redaktorin  e gazetes zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Bernë, 14 prill -Ish-presidenti dhe Ministri i shëndetësisë, Alain Berset, sa dha lajmin sot nga Parlamenti i Zvicres, per lehtësimin e masave, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Nga e henja e ardhshme (19 Pril), hapen terracat e restoranteve dhe hapsirat brënda objekteve sportive dhe kulturore!

Ministri i Shëndetësisë Alain Berset paraqiti të mërkurën vendimet e fundit të qeverisë mbi krizën shëndetësore.. Alain Berset i bën thirrje popullatës që të respektojë masat Ministri i Shëndetësisë nënvizoi në Twitter rëndësinë e respektimit të masave të sigurisë shëndetësore. Lehtësimi i ri që hyn në fuqi të hënën do të kërkojë « masë paraprake », tha ai. Tarracat e bareve dhe restoranteve mund të rihapen të hënën. 

Derniers articles

Në Kosovën e lirë, pas luftës u vranë mbi 30 femra. Shifer kjo e madhe, sikur « burrat » i kanë shpallur luftë grave shqiptare?!

Prishtinë, 1 dhjetor -Mbrem ne kyreqytetin kosovar ne Prishtine ka ndodhur nje vrasje makabre, ku burri vret gruan shtatëzënë, nje dite para lindjes. Kjo...

Masat për të marrë pasaportën / Zvicra e shtrëngon, Gjermania i shliron…

Pasaporta e Zvicres  është më elitare e Evropës - dhe askush nuk dëshiron ta ndryshojë atë! Për të marrë një pasaportë zvicerane, pengesat janë jashtëzakonisht...

FIFA publikon emrin e arbitrit qe do ta udheheq ndeshjen mes Serbisë dhe Zvicrës

Cyrih, 30 nentor -FIFA sot ka bërë të ditur emrin e arbitrit për ndeshjen e së premtes mes Zvicres dhe Serbisë në orën 20:00...

Sot kemi bërë një hap të duhur për qyterarët e Kosovës drejt udhëtimit pa viza. Presim që PE ta zbatojë

Skruan: Jan Lipavský, Ministër çek i Punëve të Jashtme Ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së ranë dakord sot për mandatin negociator të Këshillit për rregulloren për...

Gazetari ndërkombëtar Nefail Maliqi jep lajmin e parë nga Brukseli për ngjyrën jeshile te BE-së për liberalizimin e vizave për qytetaret e Kosovës

Bruksell, 30 Nëtnor -Ambasadorët e Shteteve Anëtare të Bashkimit Evropian këtë të mërkurë kanë rënë dakord për mandatin negociues të Këshillit për rregullacionin për...