7.5 C
Berne
lundi 28/11/2022

Serbi (23) njera nga viktimat e dhjete te vrareve ne atentatit ne Amerike (Kolorado)

Serbi (23) Neven Stanisic është një nga dhjetë viktimat e një vrasësi masiv të çmendur nga një supermarket ne Kolorado, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Dhjetë persona, përfshirë një oficer policie, u vranë në një të shtënuar në një supermarket në Colorado, dhe i dyshuari u arrestua.

Policia identifikoi viktimat dhe njoftoi emrat e tyre: Danny Strong (20), Neven Stanisic (23), Ricky Olds (25), Tralona Bartkovijak (49), Susan Fontaine (59), Terry Leiker (51), oficeri i policisë Eric Telly ( 51).), Kevin Mahoney (61), Lynn Murray (62) dhe Jody Waters (65).

Derniers articles

Lazim Destani për 28 Nëntor EBA: Dubai e bëri kuq qiellin me flamurin tonë kombëtar në ndërtesën më të lartë në botë Burj Khalifa...

Humanisti dhe biznesmeni i njohur boteror z.Lazim Desatni i shoqeruar nga ambasadori shqiptar në Emirateve te Bashkuara Arabe z.Emal Dredha, para Burj Khalifa ne...

Thaci, Selimi dhe të tjerët..festuan 28-Nëntorin, Ditën e flamurit në burgun e Scheveningenit. Ja cfarë thonë nga Haga..

Hagë, 28 Nëntor -Sikur shqiptaret ne ballkan dhe diaspore edhe ish-krerët e UÇK-së sot w kanë festuar 28-Nentorin, Diten e flamurit në Hagë. Njësia e...

Imami shqiptar në Zvicër Rijad Aliu me tirqi dhe 300 plisa feston Ditën e Flamurit

Gjenvë, 28 Nëtnor -Si ne Shqiperi, Kosovë e mbare shqiparët në ballkan edhe diaspore gjate uikendit te fundit  ka shenuar Ditën e Pamvresisë së...

NËNTORI KOMBËTAR🇦🇱

SHKENDIJE BERISHA-PACOLLI A është nëntori muaji kur ne shqiptaret (që jetojmë në mërgatë) ndjehemi më të afërt me njeri tjetrin, të mbërthyer nga një eufori...

Ekspoze e prof.dr.Musa Limanit ne Berne te Zvicres ne konferencen e diaspores

“Proceset integruese ekonomiko-shoqërore, sfidë kryesore e shqiptarëve në Mileniumin e Ri”, mbajtur në Konferencën shkencore me temë: Sfidat e botës shqiptare në Mileniumin e...