20.9 C
Berne
mardi 26/09/2023

Serbi (23) njera nga viktimat e dhjete te vrareve ne atentatit ne Amerike (Kolorado)

Serbi (23) Neven Stanisic është një nga dhjetë viktimat e një vrasësi masiv të çmendur nga një supermarket ne Kolorado, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Dhjetë persona, përfshirë një oficer policie, u vranë në një të shtënuar në një supermarket në Colorado, dhe i dyshuari u arrestua.

Policia identifikoi viktimat dhe njoftoi emrat e tyre: Danny Strong (20), Neven Stanisic (23), Ricky Olds (25), Tralona Bartkovijak (49), Susan Fontaine (59), Terry Leiker (51), oficeri i policisë Eric Telly ( 51).), Kevin Mahoney (61), Lynn Murray (62) dhe Jody Waters (65).

Derniers articles

La Suisse est solidaire avec le Kosovo. Berne condamne l’assassinat du policier albanais par des gangs serbes. Elle exige la punition des auteurs de...

Berne, 25 septembre -Les criminels et les terroriste serb, des hommes armés retranchés dans un eglise (monastère) un policier tué: Un policier a été...

Zvicra solidarizohet me Kosoven. Berna denon vrasjen e policit shqiptar nga bandat serbe. Kerkon ndeshkimin e autoreve te ketij krimi

Bernë, 25 shtator -Vrasja e policit shqiptar, Afrim Bunjaku, nga Kosova në veri, nga bandat kriminale dhe terroristët serb po flitet nga mbarë komuniteti...

“Gjyshja lutej para një stalle”- Imzot Arjan Dodaj fjalim përpara Papa Françeskut

Rome, 25 shtator -Share Button Gazeta Blic Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkv të Kryedioqezës së Tiranë-Durrësit ka mbajtur një fjalim në Marsejë përpara Papa Françeskut.Papa...

FIFA dhe OKB (UNODC) rinovojnë Memorandumin e Mirëkuptimit për të larguar krimin nga futbolli

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino dhe drejtori ekzekutiv i UNODC-së, Ghada Waly vazhdojnë marrëveshjen. Të dy organet përsërisin vendosmërinë për të luftuar korrupsionin dhe...

Deputeti nga Gjeneva, Leonard Ferati per policin e vrare: Sot dite zie per «leutrimin» shqiptar Afrim Bunjakun, per dite te bardha per Kosoven!

Deputeti i kantonit te Gjeneves Leonard Ferati ne protesten e fundit para OKB-se ne Gjeneve Gjeneve, 25 shtator -Se shqiptaret jane shembull suksesi dhe integrimi...